Frank Lampard je doma, ale v Chelsea prijal náročnú úlohu

Dvaja z najtalentovanejších absolventov akadémie prvého tímu, Callum Hudson-Odoi a Ruben Loftus-Cheek, sú dlhodobo v rehabilitácii po pretrhnutí achilovej šľachy a môže byť optimistické očakávať, že v tomto kalendárnom roku budú opäť v kontakte. . Pred nami je preplnený rozvrh, od predsezónnych zápasov v Japonsku po návrat do Ligy majstrov. Ustupte iba pred niekoľkými kampaňami a Antonio Conte, oveľa skúsenejší manažér, zistil, že pre jeho víťazov titulu to bolo príliš dlhé a jeho piate miesto odrážalo kolektívne skĺznutie štandardov. Stručný sprievodca Koľko dní majú manažéri Chelsea?Show Hide

Je to sotva príťažlivý scenár, v neposlednom rade s tým, že Chelsea minula naposledy 26 bodov z najvyšších priečok, a to ešte predtým, ako človek uzná, že trénerská kariéra Franka Lamparda je v plenkách. Rok na šampionáte s Derby – jeho tím začal dobre, v polovici sezóny zle sledoval, potom sa zhromaždil neskoro a skončil šiesty pred tým, ako podľahol finále play-off Aston Ville – je sotva dostatočná príprava na to všetko.Štyridsaťjedenročný muž bude vedieť, že pri všetkých uisteniach, ktoré sa dajú získať z výšky, a pri prejavoch sympatie k celkovej situácii – sľuby trpezlivosti, ktoré jeho predchodcom dávajú zriedka – sa normy nebudú môcť ponárať oveľa ďalej.

Kvalifikácia Ligy majstrov zostáva minimálnou požiadavkou od nástupcu Maurizia Sarriho ako od každého manažéra menovaného Romanom Abramovičom. Potreba dodržiavať pravidlá fair-play spoločnosti Uefa zabezpečí, že sa nebude možné vzdať výnosov až do výšky 70 miliónov libier, kým sa nový človek prispôsobí životu v zemľanke na vyššej úrovni. Rekordný strelec klubu bol svedkom toho, že nespokojný Abramovič vyhodil sedem manažérov za 11 rokov, ktoré záložník strávil pod oligarchom. Kultúru pozná dosť dobre.Facebook Twitter Pinterest Frank Lampard oslavuje triumf Chelsea v Lige majstrov z roku 2012. Kvalifikácia na turnaj je minimom, ktoré sa od manažérov klubu očakáva. Fotografia: Tom Jenkins / The Guardian

Lampard bude posledných pár týždňov zvažovať všetky tieto obavy, vedomý si toho, že v ideálnom svete by sa blížil k tomuto emotívnemu návratu na Stamford Bridge, keď by strávil dlhšie strihaním zuby v Pride Parku. Niekoľko ďalších rokov učenia sa, ako najlepšie zvládnuť vrtochy brutálneho priemyslu, by mu dobre poslúžilo. V konečnom dôsledku to on i Chelsea stále považujú za príležitosť, ktorá sa nedá využiť.

Pre klub je to jasný, mladý manažér, ktorého vymenovanie by po náročnom – i keď úspešnom – nálade zdvihlo náladu. rok pod Sarri.Fanúšikovia sa rozišli v súvislosti s Talianom a jeho štýlom hry, rozdiel je výraznejší ako kedykoľvek predtým medzi priaznivcami zápasu a oveľa menej pravidelnými návštevníkmi Stamford Bridge. Hierarchiu zdesili anti-Sarriho chorály, keď bol tím vyradený z FA Cupu, a vzdialený kontingent v otvorenej vzbure, keď pracovali v Cardiffe.Jed bol podobný tomu, ktorému bol vystavený Rafael Benítez počas predbežného stíhania v rokoch 2012-13, všadeprítomná nespokojnosť, aj keď tím dosiahol svoje dôveryhodné tretie miesto alebo César Azpilicueta zdvihol trofej Európskej ligy v Baku.

Ale zahoďte očakávaný príchod trénerov Jody Morrisa a Chrisa Jonesa, alebo diskutovaný prírastok Didiera Drogbu alebo Clauda Makélélého do zákulisia, spolu s Petrom Čechom, ktorý bude pracovať v spoločnosti Marina Granovskaia as technický a výkonnostný poradca a vylepšenie by mohlo byť obnovujúce, pokiaľ ide o náladu. To môže byť zabalené ako návrat starého strážcu. Je ťažké uvažovať o menovaní, ktoré by bolo srdečnejšie vítané.To by si samo osebe mohlo kúpiť nový režim, ak by došlo k nejednotnosti výsledkov, a to napriek všetkému, že sa správna rada bude mať na pozore pred všetkým, čo Ole Gunnar Solskjær na Old Trafford zažil. Prehrať video 1:04 Chelsea vymenovala Franka Lamparda za manažéra – videoreport

Koho iného by mohla dúfať Chelsea? Massimiliano Allegri alebo Erik ten Hag by určite chceli pridať elitných hráčov, aby vyplnili prázdnotu po Hazardovi a preklenuli priepasť smerom k Manchestru City a Liverpoolu. Letné okno, kde je jedinou novou tvárou Christian Pulisic, sa na Matea Kovacica vynakladá 44,8 miliónov libier a množstvo loaneesov, ktorí sa vracajú – od Michyho Batshuayiho po Tiemoué Bakayoko a Kurta Zoumu – by ani zďaleka nebolo lákavé. Lampard, na druhej strane, pozná nastavenie a môže byť prístupnejší pre prácu s tým, čo zdedí.Môže ho dokonca prilákať perspektíva využitia potenciálu absolventov akadémie.

Vytrval to najlepšie z Mason Mount a Fikayo Tomori v Derby a sledoval, ako Tammy Abraham a Reece James prosperujú v konkurenčných kluboch šampionátu. Morris, ktorý vo svojej predchádzajúcej úlohe trénera Chelsea do 18 rokov profitoval z množstva bohato talentovaných hráčov, by bol známou tvárou, ktorá by mohla pomôcť pri formovaní ďalšej fázy ich vývoja. Veľa ľudí v tomto klube túžilo po príležitosti na prekrvenie mládeže.Vďaka vymenovaniu Lamparda bude mať trénerský štáb akadémie potešenie z fistingu, v neposlednom rade vďaka včasným rozhovorom o väčšej integrácii medzi staršími a mladšími tímami v Cobhame a povýšeniu Joe Edwards na trénerský personál prvého tímu. Získajte náš denný futbalový e-mail.

Bude zaujímavé sledovať, ako sa darí novému hlavnému trénerovi. Môže sa pýtať, či by jeho reputácia bola skutočne poškodená, ak by veci mali hruškovitý tvar, vzhľadom na okolnosti, za ktorých prevzal opraty. Bez ohľadu na to vždy existuje nádej, že nedostatky ostatných – Manchester United, Arsenal – prospejú Chelsea v snahe o ďalšie umiestnenie v prvej štvorke. Nech sa stane čokoľvek, je doma. Z tohto hľadiska je načasovanie irelevantné.