Francúzsko zostáva na ceste do štvrťfinále s výhrou nad USA s bonusovým bodom

Bola to ďalšia lepkavá noc na majstrovstvách sveta, aj keď tentokrát ste si nemohli byť istí, či to bolo horúčavou, vlhkosťou alebo stresom, ktorý spôsobil, že sa Francúzsko potilo. Či tak alebo onak, s 15 minútami hry sa ocitli v obrane trojbodového náskoku 12: 9 pred temperamentnými, tvrdohlavými USA, ktoré by sa len tak neprevrátili.

A zatiaľ čo sa Francúzsko po tom stiahlo , a nakoniec zvíťazili 33: 9, ich tréner Jacques Brunel sa nezdal byť príliš presvedčený. “Hral dobre a nehral dobre,” znel gnomický komentár Brunela k jednému z jeho hráčov. To sa týkalo aj výkonu tímu. Brunel to obvinil z podmienok. „Bolo to veľmi vlhké a nedokázali sme zápas kontrolovať. Lopta bola veľmi klzká a urobili sme veľa chýb.“

Určite tak urobili.Francúzi dodržiavali všetky obľúbené staré stereotypy. Boli úboho šupinaté, do očí bijúce chybné, neuvážene nedisciplinované a úplne fantastické pri príležitosti, keď sa im podarilo loptu zadržať. Oveľa viac z toho a na tomto majstrovstvách sveta by mohli poraziť kohokoľvek, oveľa viac z toho a mohli by len vyhodiť do vzduchu. Strelili päť pokusov a štyri z nich boli úplne slávne. Bratia Barrettovci sa zapísali do histórie ako nemilosrdní. Všetci čierni rozdrvili Kanadu. Prečítajte si viac

V prvej polovici mali USA vo všetkých ohľadoch lepšie možnosti než ten, ktorý na čom záležalo najviac. Mali viac územia a viac držby a ich dobre prevŕtaný a výkonný balík mal v skrumáži jasnú výhodu, keď šesť z ôsmich vyhral s jedným proti hlave.Ich problém spočíval v tom, že medzi tým všetkým Francúzi stále robili to, čo robili, alebo to, na čo vždy zvykli. Do vedenia sa dostali hneď z ružovej pamäte.

Jednu minútu Američan Martin Iosefo rozohral ľavé krídlo a prenasledoval svoj vlastný kop na francúzske územie. Ďalšiu všetko prevrátilo, a Francúzsko opäť zaplavilo pole. Ich tornádo, Emerick Setiano, príliš rýchle a flotilou na to, aby išlo o rekvizitu, prešliaplo cez jedno náradie, ich zámok Bernard Le Roux prelomil ďalší a potom v ďalšej fáze Camille Lopez zakrútil jemný kúsok cez zbehovú obranu .Yoann Huget to vytrhol zo vzduchu v polovici kroku, keď šprintoval na try-line. Prehrať video 0:36 Svetový pohár v ragby: Deväť pokusov All Blacks rozdrví Kanadu, keď Francúzsko porazilo USA 33: 9 – najdôležitejšie videá

Lopez tiež vyšiel na druhom mieste s jemným spätným úderom cez ihrisko, až k Alivereti Raka na vzdialenejšom krídle. Zatiaľ čo ich muška je v tejto podobe, Francúzsko si bude vymýšľať svoje šance na skórovanie proti akejkoľvek obrane na turnaji. Vzhľadom na to, ako boli po zvyšok času nedisciplinovaní, bude pocit vzájomný. Iba v prvom polčase pripustili osem trestov. Niektoré z nich boli také cynické, že mali šťastie, že ich to stálo iba šesť bodov, a nie ani kúzlo, ani dva v zásobníku hriechov.

Sprísnili o polčase, keď prehodili celý svoj predný rad, čím si vylepšili aj svoje štandardky.Skóre bolo nasledujúcich 25 minút stále na 12-6, kým AJ MacGinty nekopol svoj tretí trest pre USA. Zdá sa, že to Francúzov povzbudilo k životu. Po reštarte sa prevrátili nadol cez 15 fáz a Gaël Fickou sa zavŕtal z bezprostrednej blízkosti. Baptiste Serin čoskoro získala svoje štvrté a zavŕšila veselú horúčku rozbitého poľa po ďalšom skvelom kope Lopeza.Jefferson Poirot dostal posledné miesto za valiacou sa maulou.

Aj keď jeho tím čelil v zápasoch proti sebe Francúzsku a Anglicku, trénera USA Garyho Golda nebolo treba nasávať predpovede o tom, ako sa biliardová hra medzi nimi dvoma odohrá budúci týždeň.

„Je to ťažké, pretože zistíte, že sú to dva veľmi odlišné tímy, keď idú proti sebe, “Povedala Gold,„ ale remíza nula-nula by nám dokonale vyhovovala. “ Spôsob, akým hrá Francúzsko, je jediný výsledok, ktorý môžete vylúčiť.