Everton: malá cibuľa, ktorá má pre Brazíliu veľký dopad na Copa América

Podpísanie dohody by znamenalo presun 3 800 km na opačný koniec krajiny. Nemusí to byť však nevyhnutne vzdialenosť, ktorá zastrašovala nádejného mladého útočníka. Everton nechcel opustiť Maracanaú na severovýchode Brazílie pre Porto Alegre na juhu, pretože by to znamenalo nechať za sebou svoju priateľku.

Konverzáciu pomohol vyriešiť rozhovor s jeho trénerom. Jorge Veras mal na starosti tím Fortaleza do 17 rokov a odporúčal Everton do Grêmia, klubu, kde bol Veras v 80. rokoch idolom. „Mojou starosťou a otcom bolo, že nechcel ísť do Grêmia kvôli priateľke,“ spomína Veras.

„Veľmi sa mu páčila. Myslel si, že keď tam pôjde, stratí ju. O svoju kariéru sa veľmi nestaral. Povedal som mu, že dievča na neho môže čakať, ale Grêmio nie.Išiel by ďalší chlapec. Potom by to oľutoval a druhý chlapec by bol bohatý a zostal by chudobný. Urobil som si žart: „Ak ťa toto dievča nebude chcieť čakať, nájdeš tu talianske alebo nemecké dievča.“ Pochopil to a cestoval. “Tím Serie A z 80. rokov Prečítajte si viac

Šesť rokov po tomto rozhovore je Everton najnovším fenoménom brazílskeho futbalu. V drese Grêmia zvíťazil v tíme Copa Libertadores v roku 2017, v minulom roku získal prvý brazílsky šiltovku a za posledných 14 dní strelil prvé dva góly svojej krajiny na Copa América. Jeho meno získalo najhlasnejšie na štadióne pred brazílskym víťazstvom 5: 0 nad Peru a verejnosť si ho vybrala ako svojho muža zápasu, keď strelil vynikajúci gól.

Samozrejme, o to viac na neho urobí dojem Copa América, tým je menšia pravdepodobnosť, že sa vráti do Grêmio.Podľa Globoesporte sú Manchester City v kontakte s prevodom 30 miliónov EUR pre 23-ročného hráča, a ak sa má veriť správam, bude musieť City o jeho podpis súperiť s Manchesterom United, Borussiou Dortmund, Milánom a Bayernom Mníchov. . Facebook Twitter Pinterest Everton oslavuje so svojimi brazílskymi spoluhráčmi po bodovaní proti Peru na Copa América Fotografia: Víctor R Caivano / AP

Brazílski fanúšikovia sa rýchlo rozohrali na krídla Grêmio, čiastočne preto, že predvádzal tak dobré výkony, ale aj preto, že im jeho prezývka pripomína šťastné časy pre národný tím. V posledných rokoch prezývky ako Pelé, Zico, Cafu a Kaká ustúpili formálnejším menám, čo z Evertonu urobilo niečo späť.Jeho prezývka „Cebolinha“ – doslova „Malá cibuľa“ – je inšpirovaná mimoriadne populárnou brazílskou kreslenou postavičkou. Krídelník dostal prezývku, keď dorazil k Grêmiovi, kvôli podobnosti medzi jeho účesom a účesom animovanej Cebolinhy.

Napriek hravej prezývke bol Everton vždy utiahnutým typom. Jeho mládežnícki tréneri hovoria, že bol nebojácny, priamy a plný driblingov na ihrisku, ale nebol z toho taký smelý zápas. “Nevideli sme, že Everton žartuje alebo sa hrá s ostatnými chlapcami,” hovorí Veras. “Bol veľmi tichý.” Jeho vecou bolo pracovať. Everton bol vždy rozhodný. Vždy tvrdo pracoval na všetkom, čo sme chceli robiť. Nikdy sa nesťažoval. Vždy ticho. Vždy robil, ako sme chceli, tak, ako sme sa pýtali.Trénerom vždy povedal áno. “ José Carlos Leite, ďalší tréner mládeže, ktorý s ním pracoval vo Fortaleze, súhlasí: „Nehovorí. Sedí na svojom mieste a nevydá ani slovo. “Planeta Grêmio (@planetadogremio) Éverton ganhou um desenho dos ilustradores da Turma da Mônica, com aprovação de Maurício de Sousa – o criador dos quadrinhos, por conta do apelido de Cebolinha.