Derrick Henry vyhrá Heisman Trophy pred Christian McCaffrey

Derrick Henry, Alabama je buldozér zo zápchou, vyhral Heisman trofej v sobotu večer potom, čo niesol Crimson Tide činu po väčšinu sezóny. “Som tak vďačný, že túto trofej,” povedal Henry. “Je to požehnanie a česť.”

6 stôp 3in, 242-libra Henry je druhým Alabama hráčom, ktorý vyhral Heisman, spájajúcej bežať späť Mark Ingram. Vzhľadom k tomu, Ingram získal ocenenie v roku 2009 odišiel do piatich rovných quarterbacks.

Stanforde je do-it-all beží späť Christian McCaffrey, ktorý prekonal rekord NCAA na univerzálnych yardov v sezóne, bol runner-up, čo je štyri druhé miesto úpravy pre Cardinal hráčov za posledných sedem rokov.Deshaun Watson, quarterback No1 Clemson, skončil na treťom mieste.

Henry bol považovaný za najobľúbenejší uberajú, hoci to nerobil to byť jednoduchšie pre neho. “Nevedel som, že vôbec nie,” povedal. “Oni dvaja chlapi boli veľkí uchádzači o trofej. Deshaun, s tým, ako konzistentné a efektívne, že je v pozícii quarterback, všetko úspech mal som trochu strach. Christian, lámanie Barry Sanders ‘záznam, robiť všetky tie veci, čo robí, je to proste neuveriteľné. “

V okamihu tesne pred víťazom bol vyhlásený bolo najťažšie pre Henryho. “Moje srdce sa chystá uniknúť mojej hrudi.Myslel som, že bude mať infarkt, “povedal.

Bolo to najbližší Heisman hlasovanie od roku 2011, kedy Baylor Robert Griffin porazil Stanford Andrew Luck o 280 bodov, ale stále pohodlné víťazstvo Henry. Získal 1,832 bodov, 293 viac ako McCaffrey (1,539). Watson dostal príslušník tretej najviac bodov za tretie miesto finišer s 1.165.Oklahoma quarterback Baker Mayfield prišiel na štvrtom a Navy quarterback Keenan Reynolds bol piaty, ale Henry, McCaffrey a Watson dominovala hlasovanie

Henry zlomil Southeastern konferencie záznam s 1,986 yardov ponáhľať. – predtým držaný 1982 Heisman víťaz Herschel Walker – a uzavreté ligovú značkou s 23 pristátie, čo NO2 Alabamu do College futbalovej playoff.On tiež nastaviť Alabama rekord 339 nesie, vrátane neuveriteľných 90 v príliv posledných dvoch hier.

“Ja viem, že celá naša organizácia je naozaj šťastný, spokojný, šťastný dnes večer Derrick Henry vyhral Heisman Trophy, “povedal Alabama tréner Nick Saban.

Henry udusilo počas svojho prejavu poďakoval rodine, trénermi a spoluhráči a za zmienku bývalý Alabama kolega Alte Tenpenny, ktorý bol zabitý pri autonehode pred dvoma mesiacmi .

Henry sa narodil rodičom dospievajúcich a zvýšil sa silným vplyvom svojej babičky, Gladys, v malom severe Floridy krajiny mesto Yulee, neďaleko Jacksonville. Gladys Henry bol hospitalizovaný po celé týždne na Floride so srdcom a dýchacími problémami.Derrick Henry povedal, že jeho babička bola s ním v duchu ako jeho detstva sen o víťazstvo Heisman sa stal skutočnosťou. “Milujem ťa tak veľmi,” povedal vo svojom prejave.

Henry prišiel do Alabamy ako luxusnému regrutovať. Pred Heisman prišiel dávku pokory. Prvýkrát futbal nebolo ľahké. “Jedného dňa som niečo povedal k nemu a povedal:, Tréner, toto všetko je pre mňa nové. Všetko, čo robil na strednej škole sa otočiť a hodil ma na loptu a bežal som s ním, “povedal Saban. “Naozaj si cením jeho tvrdej práci na stáva kompletné hráč.”

Henry bol záloha na preplnené hĺbky grafu ako nováčik a premýšľal o prenos, ale s podporou svojej rodiny sa rozhodol zostať.Ako druhák zdieľal so sebou nesie TJ Yeldon a sa uchádzal o 990 yardov a 11 pristátie.

V tejto sezóne ako junior, s Alabama lámanie v prvom čase začína quarterback a neskúsených prijímača je Tide zahnutý svoj čin Henrymu a nechať ho na čele. Keď zranenie zasiahol Alabama ostatné bežiaci chrbát, Henry zdvihol, že vôľa, taky.

Mal štyri 200-yard hry v druhej polovici sezóny. Išiel za 210 proti LSU presunúť na prednej strane Heisman závodu, a mal 271 yardov v Železnej mise proti Auburn.

Po Ingram vyhral Heisman v ’09, pomohol Alabama vyhrať národný šampionát o mesiac neskôr. Henry sa bude snažiť, aby urobili to isté.Príliv čelí Michigan State v Cotton Bowl 31. decembra, sa snaží získať štvrté národný šampionát v deviatich sezónach v rámci Saban. Henry neoznámil svoje úmysly ešte, ale skok do NFL sa zdá pravdepodobné, že po tejto sezóne.