Brazílčan Roberto Firmino v cieli na Copa América zvíťazil nad Peru

Brazília v ohromujúcom prvom polčase v São Paule zaviala Peru tromi gólmi, aby zariadila víťazstvo 5: 0 a plavbu do štvrťfinále Copa América.

Vyzerá to ako ich imperiálne staré ja, hostiteľská krajina šla vpred po 12 minútach, keď Casemiro po gólovej kľučke kývol hlavou a Roberto Firmino to zvládol o dve sedem minút neskôr po tom, čo jeho kopačku vyrazil brankár Peru Pedro Gallese.

Firmino ho nabil a lopta sa odrazila od tyče, ale Firmino využil odrazenú loptu a zaokrúhlil brankára na 0 – 4, aby prázdnou bránou loptu prevrátil. Povstalec Alexis Sánchez prepálil Čile do štvrťfinále Copa América. Prečítajte si viac

Muž zápasu, Everton pekná tretina po 32 minútach, keď sa predral zľava a uvoľnil nízku strelu, ktorá sa vkĺzla do blízkej tyčky Gallese a Dani Alves upravil na 4: 0 osem minút do druhého polčasu, keď zakončil upravený tímový zákrok a vyrazil loptu domov.

Náhradník Willian to zveličil na päťku v poslednej minúte spoza šestnástky, predtým, ako Gallese vyrovnal svoju skoršiu chybu, zachránením priameho kopu od Gabriela Jesusa v nadstavenom čase.

Výsledok v kombinácii s výhrou Venezuely nad Bolíviou 3: 1 , znamená hostiteľskú skupinu A a vo štvrtok odohrá jeden z dvoch tímov na treťom mieste v aréne Grêmio.

Druhá Venezuela sa v piatok stretne s druhým tímom v skupine B na štadióne Maracana. v Riu de Janeiro, zatiaľ čo Peru musí počkať, či ich štyri body stačia na to, aby si získali miesto ako jedna z dvoch najlepších tretích strán.

„Teraz to už nie je na nás, to je nepríjemná situácia, “vyhlásil tréner Peru Ricardo Gareca. “Boli lepší ako my od začiatku do konca.”Brazília mala vo svojich ďalších hrách veľa šancí a nikdy ich nevyužila. Dnes ich vzali. “

Medzitým Uganda zvíťazila na finále Afrického pohára národov po prvýkrát za viac ako 40 rokov, keď vo svojom úvodnom zápase skupiny A rozrušila Konžskú demokratickú republiku 2: 0. v Káhire.

Oba góly padli zo štandardiek, keď Patrick Kaddu v 14. min hlavičkoval domov a potom po polčase získal priamy kop Emmanuel Okwi.