Barcelona bojuje proti pokusu o presunutie clásica z Camp Nou do Madridu

Barcelona má v úmysle odolať pokusom o presunutie clásica 26. októbra z Camp Nou na Santiago Bernabéu po tom, čo španielska liga navrhla zmenu uprostred protestov a nepokojov v hlavnom meste Katalánska. Real Madrid sa tiež zdráha posunúť zápas, aj keď by bol otvorený odloženie. Rozhodnutie prijme súťažný výbor pre troch mužov budúci týždeň. Oznámenie sa očakáva v stredu, iba tri dni pred uskutočnením hry. Väznení katalánski vodcovia vyzývajú na ukončenie násilných protestov Prečítajte si viac

< p> Deväť katalánskych vodcov separatistov bolo v pondelok uväznených a boli odsúdení na deväť až trinásť rokov za ich úlohu v nezákonnom referende a neúspešnú snahu o nezávislosť v roku 2017.Toto rozhodnutie Najvyššieho súdu vyvolalo protesty s policajnými obvineniami a konfrontáciami v celom Katalánsku. Barcelonské letisko El Prat bolo zablokované, rovnako ako niektoré cesty. Správy hovoria o zatknutí viac ako 50 osôb, zatiaľ čo policajti použili gumové a penové guľky.

Liga v stredu napísala Španielskej federácii žiadosť o zmenu hry z Camp Nou na Bernabéu na vyhnúť sa potenciálnym problémom v dôsledku toho, čo označil ako „výnimočné okolnosti mimo našu kontrolu“. V ten istý deň bola v meste naplánovaná demonštrácia.

Federácia potvrdila prijatie žiadosti a odovzdala rozhodnutie komisii pre hospodársku súťaž, ktorú tvorí jeden zástupca ligy, jeden z federácie a jedného nezávislého člena.Výbor postúpil informácie dvom klubom a odpovedal im do pondelka. Barcelona ešte musí niečo verejne povedať, ale tento návrh nevíta a nevidí ani potrebu zmeniť miesto, kde sa hrá.

Rozsudok bude vydaný po tom, čo obidva kluby dostanú príležitosť odpovedať, a hoci budú ich argumenty vypočuté, rozhodnutie nebude ich.