Atlético Madrid začalo disciplinárne konanie proti Antoineovi Griezmannovi

Griezmann čaká na prestup do Barcelony a bitka medzi klubmi a hráčom je čoraz horšia.Francúzsky útočník sa v nedeľu večer nedostavil do sídla klubu Majadahonda a so zvyškom mužstva neodcestoval do San Rafael de los Angeles severozápadne od hlavného mesta Španielska. Atlético Madrid obviňuje Barcelonu a Griezmanna z marcového súhlasu s dohodou. Prečítajte si viac

Griezmann dokončí svoj prevod na Camp Nou, akonáhle Barcelona aktivuje svoju formálnu výkupnú klauzulu vložením 120 mil. EUR do sídla La Ligy, k čomu by malo dôjsť bezprostredne po tom, ako sa v priebehu obviňovania spôsob, akým Barcelona zabezpečila prevod.

Jeho klauzula klesla 1. júla z 200 mil. EUR (179,3 mil. GBP) na 120 mil. EUR, avšak Barcelona sa minulý týždeň na stretnutí snažila dosiahnuť urovnanie sporu, pričom radšej našla spôsob rozdelenia platieb.Atlético odmietlo rokovať a naštvane reagovalo na barcelonský návrh a na svojho prezidenta Josepa Maria Bartomeu, ktorý verejne vyhlásil záujem o útočníka. V silne formulovanom vyhlásení obvinili Barcelonu a hráča z „nedostatku rešpektu“.

Atlético tiež požaduje Griezmannovu správu o povinnosti, pretože mal v klube stále uzavretú zmluvu – aj keď oznámil svoj odchod takmer pred dvoma mesiacmi. Jeho rozhodnutie bolo zverejnené vo video správe z mobilného telefónu, ktorú ho klub požiadal o natáčanie v sídle generálneho riaditeľa Miguela-Ángela Gila Marína, a zverejnené 14. mája.Pretože Griezmannova výkupná klauzula bude vyplatená, nemohlo Atlético urobiť nič, aby mu bránilo v odchode od 1. júla, ale nepomenoval svoju cieľovú stanicu. Prehrať video 0:34 João Félix z Atlética Madrid, ktorý nebol porovnaný s Cristianom Ronaldom – video

< p> Barcelona tvrdila, že s Griezmannom začali hovoriť až 4. júla po vypršaní platnosti klauzuly. Atlético trvá na tom, že boli informovaní o dosiahnutí dohody v marci, krátko po tom, čo ich Juventus vyradil z Ligy majstrov, a považujú to teda za nezákonný prístup.

Barcelona bude stále podpisovať Griezmanna, ale musí Urobte tak teraz prostredníctvom jednostrannej platby vopred vo výške 120 mil. EUR – peniaze, s ktorými Atlético počítalo, a už účinne investovali do posilnenia svojho mužstva.