Anglicko musí zvládnuť očakávania majstrovstiev sveta, teraz na talentoch záleží najviac

Napriek tomu, že sa semifinále zúčastnili posledné majstrovstvá sveta v Kanade a posledné majstrovstvá Európy v Holandsku, väčšina hráčov Phila Nevilla je zvyknutá ustupovať do anonymity. Telefóny s fotoaparátom zriedka začnú cvakať, keď natankujú svoje auto na čerpacích staniciach, a ľudia nemajú tendenciu čumieť, keď nakupujú, jedia alebo čakajú na lístky do kina, ale prvýkrát v evolúcii hry pre ženy dominujú Levice predné a zadné stránky novín a priťahujúce hlavné televízne spravodajstvo. Anglicko bude spokojné iba s víťazstvom na majstrovstvách sveta, hovorí Fran Kirby. Prečítajte si viac

Po návrate domov nemusí byť také ľahké kráčať sám, zatiaľ čo byť len ďalšou tvárou v dave sa mohlo stať minulosťou.O takúto slávu sa usilujú tí, ktorí dlho, tvrdo, neúnavne a vždy anonymne pracovali, ale prichádzajú s pripútanými motorkami.

Takmer prvýkrát musia levice čeliť tlaku očakávania. Keď v Kanade 2015 skončil Marka Sampsona tretí, prekonali tak výrazne, že sa takmer zdalo, že tím získal trofej. O dva roky neskôr mali skutočne triumfovať na Euro 2017, ale opäť podľahli semifinálovému syndrómu anglického futbalu.Nepomohlo to ani to, že v noci, keď prehrali s Holandskom v Enschede, bombový poplach diktoval trénerovi tímu vek okolo krúženia po diaľniciach neďaleko mesta, až potom dorazil na štadión veľmi neskoro, ale zúfalo im chýbala aj pozastavená Jill Scottová.

V posledných sezónach strávil tím Anglicka pod vedením Sampsona aj Nevilla dlhé hodiny prácou s psychológmi na nekonečných sedeniach určených na zvýšenie imunity voči tlaku. Pred dvoma rokmi toto nezvyčajné a stresujúce narušenie ich rutiny pravdepodobne zvýraznilo škodu v tomto brnení, ale tak dôležitá ako je nepochybne duševná sila, je najdôležitejší talent.A to najmä v tejto fáze turnaja.

Ak sa všetky oči budú upierať na vynikajúcu Lucy Bronze a jej úžasné znovuobjavenie úlohy pravého obrancu a Ellen White, s jej piatimi gólmi v štyroch vystúpeniach, Scott je podobne neoddeliteľnou súčasťou šancí Anglicka na pokrok. Stručný sprievodca Anglicko na svetovom šampionáte žien Skryť

Nie je prehnané tvrdiť, že veteránska stredopoliarka Manchestru City – teraz 32 a na svojich štvrtých majstrovstvách sveta – je rozhodujúca pre Nevillove nádeje na rozbitie skleneného stropu a v utorok porazil Francúzsko alebo Spojené štáty v Lyone, aby sa dostali na prehliadku budúcej nedele vo francúzskom gastronomickom hlavnom meste.

Neville rád obracia svoju stranu, ale je tu veľmi dobrý dôvod, prečo tu Scott hral všetky hry.Zjednodušene sa dá povedať, že sa pripája k bodom pre Anglicko, ktoré rôzne narúša opozičné útoky, robí punc neskorých nárazov do boxu a predovšetkým vynikajúco spája hry. Ak Bronz spôsobil, že pozícia krajného obrancu vyzerala rovnako vzrušujúco ako stredná obrana, bývalý juniorský šampión v behu na lyžiach Wearside vám slávne pripomína, prečo sa v strednom pásme toľko zápasov vyhráva a prehráva.

Pred turnajom boli návrhy, že by sa mala najlepšie uplatniť vo formácii 4-3-3, ale akonáhle sa vo Francúzsku Neville neodchýlila od systému 4-2-3-1, Scott bol nasadený v uvoľnenejšej z dvoch držiacich pozícií v strede poľa.Zatiaľ čo Sampson zmenil konfiguráciu Anglicka v každej hre v Kanade, jeho nástupca sa zjavne rozhodol, že pevný rámec umožňuje jeho tímu najlepšiu šancu na správnu kalibráciu jeho štýlu založeného na vlastníctve. Facebook Twitter Pinterest Jill Scott je neoddeliteľnou súčasťou anglického tímu, spája sa s bodkami a skvele spája odkazy. Fotografia: Marcio Machado / Getty Images

Pred štyrmi rokmi mala Levice v top 40 na svete iba jednu hráčku – Karen Carney – teraz ich má niekoľko.V súlade s tým sa niekdajšia pragmatická mantra tímu zmenila z „hľadania spôsobu, ako zvíťaziť“ na „život alebo smrť“ podľa Nevillových „neobchodovateľných“ princípov.

Filozofia môže byť vo futbale trochu špinavým slovom, ale bývalý obranca Manchestru United je pripravený vložiť do svojej viery „najlepšiu prácu, akú som kedy mal“. Možno bol trochu nadšený, keď po štvrtkovom večernom víťazstve Anglicka nad Nórskom 3: 0 v Le Havre tvrdil, že jeho tím „hrával typ futbalu, aký nikdy predtým nehral“, ale existuje o ňom skutočná evanjelizácia . Zdá sa, že kompromis nie je súčasťou súčasnej slovnej zásoby. Zaregistrujte sa do denníka The Recap, nášho týždenného e-mailu redakčných tipov.

Táto otrocká viera bude v semifinále otestovaná na maximum.Prvýkrát vo Francúzsku sa zdalo, že všetko zacvaklo do požadovanej úhľadnej rozohrávacej drážky proti Nórsku, ale Anglicku sa doposiaľ nepodarilo udržať vysokú koncentráciu potrebnú pre taký pokročilý prístup a presúvanie sa v priebehu 90 minút.

Takže Ďaleko Škótsko, Argentína, Japonsko, Kamerun a Nórsko neboli dosť dobré na to, aby využili svoju tendenciu vypínať na dlhšie obdobia po polčase, ale utorok bude dramaticky odlišný.Aj proti Nórsku boli radom fackovacích portrétov druhej polovice, keď skauti z USA a Francúzska sedeli za Nevillovou zemou, nadšene čmárajúc na svoje poznámkové bloky.

Očakáva sa, že predpoveď búrky na pondelok v Lyone prinesie apokalypticky búrkovú predpoveď Utorková úvodná časová teplota až k nízkym 30. rokom, ale iba čas ukáže, či bude prevládajúci vánok vanúť Anglicku.