Anglické ženy sa chystali na účasť na turnaji po vypredaní akcií vo Wembley

Anglicko Ženy prvýkrát vypredali Wembley za priateľské zápasy proti Nemecku 9. novembra. Účasť rozbije 45 619 rekordov domáceho anglického mužstva, ktoré sa stanovilo na poslednom stretnutí s Nemeckom vo Wembley v roku 2014. Toni Duggan z Atlética sa vracia do Manchestru City s dôkazom. Prečítajte si viac

Dav v Štadión s 90-tisícovou kapacitou by mal byť na vrchole aj 80 203, ktorý sledoval porážku USA nad Japonskom vo Wembley vo finále ZOH 2012. To je rekord v ženskom zápase v Anglicku.

Sue Campbell, riaditeľka ženského futbalu pre futbal, povedala: „Je to vynikajúci prejav podpory tímu a personálu po obrovskom roku pokroku za anglický tím.O to viac bude výnimočné vidieť, že každý deň, ktorý si kúpil lístok, sa dnes objaví, aby pomohol prekonať rekord všetkých čias na anglickej pôde. Mojím odkazom je, aby prišli a stali sa súčasťou histórie. “

Manažér Manchestru United, Casey Stoney, bývalý obranca Anglicka, to opísal ako„ splnený sen “. Povedala: „Hrávala som za prvý tím Chelsea vo veku 12 rokov, takže som sa do hry zapojila na najvyššej úrovni už 25 rokov a nikdy som si nemyslela, že ten deň uvidím. Aká príležitosť. Dúfajme, že sa výkon vyrovná príležitosti a že sa každý chce vrátiť.

„Iba vám ukáže, kam sa hra uberá.Ak ho nasadíte v správny čas, na správnych štadiónoch a budete ho dostatočne dobre uvádzať na trh, bude sa predávať. “

S rekordom Anglicka v zápase mimo Wembley prekonalo 29 238 fanúšikov, ktorí sledovali ich 2- 1 prehra s Brazíliou na štadióne Riverside v Middlesbrough, záujem o levice rastie po tom, ako sa dostali do semifinále majstrovstiev sveta.

To sa odráža na domácej scéne, úvodných troch kôl ženských zápasov sa zúčastnilo viac ako 100 000 ľudí. Superliga, ktorá v minulej sezóne prekonala približne 92 000 hráčov, ktorí sa zúčastnili všetkých 110 zápasov.

Rekordných 31 213 divákov v tíme Manchester City – Manchester United na Etihad Stadium, 24 790 na londýnskom štadióne a 24 564 na Stamford Bridge. prevažná časť tohto čísla, ale zvyšuje sa aj účasť na hrách v tradičnejších domovoch klubov.