Andy Murray zvíťazil nad Cameronom Norrieom a postúpil do štvrťfinále China Open

Po výhre Murrayho 7: 6 (2), 7: 6 (7) nad vysoko slúžiacim Berrettinim Norrie prinútil bývalú jedničku aj do dvoch tajbrejkových sád, ale zápas sa nemohol líšiť, pretože Murray sa veľmi spoliehal na jeho rozmanitosť záberov, ako ho vidieť cez zdĺhavé brúsne body, ktoré preverili jeho pohyb a odolnosť.

„Som unavený, pred príchodom som sa len vyspal,“ povedal Murray pre ATP. “Som skutočne unavený. Je to prvýkrát, čo som to musel urobiť, odkedy som sa vrátil…Je to niečo, na čo si musím trochu zvyknúť, najmä hranie na tejto úrovni a v tejto intenzite. “

Po neúspechu na podanie prvého setu za stavu 5: 3 sa Murray zotavil a vzal prvý set na tajbrejk.V druhom sete bol na rade 24-ročný, aby premrhal vedenie 5: 3, ale preukázal podobnú odolnosť, aby sa vzchopil a vzal druhý set do tajbrejku.

Bolo to v siedmom zápase druhá sada, že došlo k najdôležitejšiemu bodu zápasu. Za stavu 4: 2 0-15 pre Norrieho dvojica odohrala brilantnú 37-taktnú rally, pričom celú dobu diktoval Murray a potom finišoval s hladkým víťazom voleja. Norrie prekryl viac pôdy, ale keď sa okamžite vrátil na základnú čiaru, už sa pripravoval na podanie, Murray sa sklonil a lapal po vzduchu. Murray urobil kariéru tým, že zlomil svojich súperov, ale tentoraz bol zlomený. Nick Kyrgios dostal pozastavený 16-týždňový zákaz „zhoršeného správania“. Prečítajte si viac

Murray sa z tejto jedinej rally fyzicky nezotavil.Obaja budú tlačení na maximum a mali by byť skutočne odhalení, keď bude v piatkovom štvrťfinále čeliť Dominicovi Thiemovi. Číslo 5 porazilo zástupcu Zhang Zhizhena 6: 3, 6: 3, aby sa dostal do posledných ôsmich.

Bez ohľadu na to, ako racionálne Murray pristupuje k zvyšku svojej kariéry mimo kurtu, to sa nikdy nezmení, je jeho neúprosná honba pre dokonalosť, akonáhle vstúpi do zápasu. Keď si Murray udržal nervy a vyhral prvý set, posadil sa na svoje miesto so zamračeným výrazom na tvári a prekliatím svojej mysle. “Chudák, veľmi zlý,” povedal a pokrútil hlavou smerom k svojmu tímu. Nebolo to absolútne chudobné. Celý dôvod, prečo je stále vonku, stále sa tlačí na doraz a stále uspeje, je ten, že chce vždy viac.