Andy Murray vedie britský exodus v indických studniach so stratou na Vaseka Pospisila

Indian Wells a Monte Carlo tak zostávajú dvoma udalosťami ATP Tour 1000, aby sa mu vyhli. “Neviem, prečo to tak je, pretože v praxi normálne hrám celkom dobre,” povedal o svojich zápasoch v Kalifornii. „Niekoľko rokov som hral dobre. Niekoľko rokov sa mi to nestalo.

„Neviem presne, prečo to tak je. Neviem, či sú to podmienky. Naozaj neviem, prečo som tu roky nehral to najlepšie. “

Murray, ktorý minulý týždeň na Majstrovstvách bez cla v Dubaji vyhral svoj prvý titul v roku 2017, bol od začiatku pomalý. v zápase BNP Paribas Open.29-ročný hráč bol celkom štyrikrát prelomený Pospisilom, ktorý oslávil svoje najväčšie víťazstvo na ATP Tour a vyhlásil ho za svoju najlepšiu hodinu. Johanna Konta porazila svojho kolegu Heather Watsona v Indian Wells Prečítajte si viac

< p> „Vždy hral takým spôsobom, možno sa mu dnes večer darilo lepšie,“ povedal Murray o súperovi, ktorý potreboval hodinu a 50 minút, aby ho porazil. „Bol možno trochu pevnejší zozadu, trochu dôslednejší zozadu.

„ To vám umožňuje a dáva vám viac príležitostí prísť do siete. Ak robíte chyby v prvých troch, štyroch záberoch rally, nie je ľahké prísť na správny loptu.Keď ste o niečo silnejší, môžete byť trpezliví a čakať, kým sa neobjaví správna strela. “

Pri náznaku vecí, ktorý mal prísť, bol Murray nútený uložiť iba tri body zlomu držať jeho prvú servisnú hru, ale zlomil Kanaďan vo štvrtom viesť 3-1. Murray zachránil ďalší bod zlomu v piatom, ale Pospisil sa vykopal hlboko a nakoniec premenil svoju piatu príležitosť na Murrayovom obsadzovaní.

V topsy-turvy prvý set Murray potom zasiahol rovno späť pred Pospisil, wimbledonský štvrťfinálek v roku 2015 sa opäť zlomil. Pospisil stiahol úžasný návrat, aby zúžil svoj tretí bod zlomu v deviatej hre a držal nervy, aby slúžil prvej sade.

Pospisil získal kúsok šťastia, aby zovrel ďalšiu prestávku v prvej hre druhá sada pred podržaním opustiť Murray ohromený.Kraľujúci majster Wimbledonu bol opäť na lanách v tretej hre druhej, ale zhromaždil sa, aby si v zápase zabezpečil oporu. byť zlomovým bodom pre Brit. Pospisil získal tri priame body za vedenie 3-1 a vstúpil do zmeny koncov 4: 2 v prednej časti, čo bolo pre radosť kalifornského davu značne potešiteľné. štvrtý na zabezpečenie miesta v treťom kole na úkor najvyššieho semena.

„Je to úžasný pocit,“ povedal Pospisil. “Očividne sa to stalo veľmi rýchlo. Cítim sa ako na stope návratu. Minulý rok som mal ťažký rok z mnohých rôznych dôvodov.Cítim, že som za posledných pár mesiacov skutočne našiel svoj hlad a motiváciu opäť sa tvrdo vracať na súdny tréning.

„Cítil som sa, že sa blíži veľký výsledok, pretože verím v moje schopnosti, ale len druh musel dať dohromady kusy. Je zrejmé, že poraziť hráča No1 na svete je neuveriteľné. Myslím, že je to najväčšia výhra v mojej kariére a práve teraz som nadšená. ““ Facebook Twitter Pinterest Johanna Konta prišla proti Caroline Garcii krátko, v druhom kole prehrala 6-3, 6-4. Fotografia: slovakiasport.sk

V Indian Wells boli tiež vyradení dvaja ďalší Briti, Dan Evans a Johanna Konta.Evans zistil, že chce proti štvrtému semenu, Kei Nishikori, takmer štyri roky potom, čo v prvom kole US Open porazil japonského hráča.

Britský No2 sa uklonil 6-3 , 6-4 v nedeľu v druhom kole, keď pristál iba 45% svojej prvej porcie a potom získal druhú dodávku o niečo viac ako tretinu bodov. od Evansa v druhej.V 4-4 sa Evans snažil nútiť rozhodcu, ale stratil svoju službu a Nishikori sa nedopustil žiadnej chyby pri uzatváraní zápasu.

11. semeno Konta, stratené v treťom kole francúzskej Caroline Garcia. .

Garcia, ktorú Murray opísal pred šiestimi rokmi ako budúci svet č. 1, sa ešte musí vyrovnať s touto fakturáciou, ale 21. semeno preukázalo pôsobivú odolnosť voči Kontovi. Odhodila sa zo setu, aby vyhrala 3-6, 6-3, 7-6, zapečatila svoju výhru a miesto v posledných 16 silným backhandom.