Ako to buchlo v Westbrook a Anthony sa pohádali so svojím trénerom

Thunder strácali v druhej polovici na Jazz už 25 bodov a ich sezóna sa zdala byť u konca, Russell Westbrook s Paulom Georgom však boli proti. Explozívny rozohrávač žiaril 45 bodmi, 15 doskokmi a siedmimi asistenciami, svalnatý krídelník ho doplnil 34 bodmi.

Žiadny ďalší hráč Thunder vrátane Carmela Anthonyho sa ani nepriblížil dvojcifernému počtu bodov.

“Bol to jeden z tých zápasov, kedy nám neskutočne pomohli diváci.Nikto nechcel, aby nám dnes končila sezóna, “chválil Westbrook už tradične hlasné publikum v Chesapeake Energy Arena.

Pritom až do dvoch zlepených trojok hráča s nulou na drese v polovici tretej štvrtiny vyzeral celý tím Oklahoma City veľa odovzdane .

Nepodarený koniec protrápené sezóny bol veľmi blízko.

Jazz neboli len lepšie, oni Thunder v prvom polčase prakticky zosmiešňovali. Vyhlásené publikum bolo v tej chvíli na svoje pomery tiché, niektorí fanúšikovia bučali, pár stoviek dokonca v zúfalstve odišlo.

Pôsobilo to zvláštne, pretože takto snáď ani nemôže končiť sezóna Russella Westbrook, jedného z nejenergičtější hráčov v celej lige . Nie je náhoda, že zlepšenie prišlo po štvrtom faule šéfa utažské defenzívy Rudyho Goberta.Westbrook okamžite zareagoval dvoma trojky, George dal kôš s faulom a Thunder ožil.

“Nikdy sa nevzdávame. Ani neviem, čo presne sme robili zle, oni jednoducho triafali skoro všetky strely. Bolo jedno o koľko to bolo, stále sme verili, že to môžeme otočiť a taky že áno, “povedal po zápase George.

Westbrook nie je ani náhodou vyhláseným strelcom a potvrdzoval to aj v tejto sérii, v druhej polovici ale chytil rytmus. Nastrieľal v nej 33 bodov a celkovo päťkrát presne mieril spoza trojkového oblúka. Ütažský tréner Quin Snyder vycítil dôležitosť okamihu a vrátil Goberta späť do hry, ani to však nepomohlo. Nielen, že si francúzsky pivot s unikátnym rozpätím paží čoskoro urobil piaty faul, Westbrook s Georgom stále nešlo zastaviť.Do konca tretej štvrtiny bolo zrovnané.

“Russ dnes skvele reagoval na to, ako ho Utah bránil. Oni sa ho snažili donútiť do niečoho a on urobil pravý opak. Bol neuveriteľný, “pochválil ho George.

Duo Westbrook a George je celú sezónu kritizované za to, že si nedokáže vyhovieť. Z veľkej časti je to zrejme aj preto, že sa snaží zapojiť aj Carmela Anthonyho, ktorý už zrejme do kategórie hviezd nepatrí. Anthony ale väčšinu comebacku strávil na lavičke a hviezdne duo bolo zrazu k nezastavenie.

V jednej chvíli dali 39 bodov svojho tímu v rade a celkovo nastrieľali 60 z posledných 67 bodov Thunder.

Medzitým sa Anthony na lavičke hlasno pohádal s asistentom trénera Mauricom cheeks, chcel sa vrátiť späť do hry.Oklahoma City však žiarilo bez neho a Melo tak zostal sedieť na striedačke.

“Nič to nebolo. Len som proste moc chcel tímu pomôcť a byť súčasťou tej skvelé atmosféry, “vysvetľoval matador po zápase.

Už to vyzeralo na neslávny koniec experimentu Thunder, teraz môžu v Oklahome ďalej snívať o veľkom obrate.

“Dnes si to ešte užijeme, ale zajtra to musíme poriadne prebrať. Veď sme sakra prehrávali o 25 bodov. Otočili sme to so šťastím, to si znovu nemôžeme dovoliť. Teraz nás čaká ťažšia úloha, vyhrať v Utahu, “uzavrel tréner Billy Donovan.