Ako na Liberec? Musíme byť agresívnejší, vie budějovický Kryštof

Už od sobotňajšieho večera mohli oslavovať. A treba si v nedeľu přiťuknout pivom v Mäsových krámoch s bronzovými medailami na krku. Lenže ich čaká ďalší tréning pred posledným zápasom v tejto sezóne.

Volejbalisti Jihostroje v sobotu nestačili na domáci Liberec, ktorý vyhral 3: 1 (27:25, 22:25, 25:21, 25:23) . Severočesi tak zrovnali stav série o bronz na 1: 1 na zápasy, a oba celky majú tak k medailu rovnako blízko.

V druhom vzájomnom zápase rozhodla prvá sada, ktorú domáci tím vyhral v dramatickej koncovke 27:25. “Dnes sme, zaplať pánboh, zvíťazili. Dohrali sme tri veľmi ťažké koncovky.Boli sme trpezlivejší a odmenou nám bola asi obrana na sieti, pretože sme dnes súpera prehrali hlavne obranou, “hovoril spokojne po zápase tréner Liberca aj reprezentačný kouč Michal Nekola.

Koniec druhého setu naopak lepšie zvládli Českobudějovičtí, ktorí ho vyhrali trojbodovým náskokom. To ale bolo v Liberci zo strany ešte stále úradujúceho majstra extraligy všetko.

“Odviedli sme dobrú prácu v obrane, ale naopak sme nedokázali využiť naše bodové situácie. To musíme do posledného zápasu ešte spresniť, “spomína libero Českých Budějovíc Martin Krištof.

” Ide o veľmi vyrovnané tímy, tu už rozhodujú len detaily. Liberec má navyše dobre zvládnuté podanie, trochu viac protivnejší, a keď im servis vyjde, je to naozaj sila.U nich nás zatlačili servisom, ale vždy sme sa dokázali do zápasu vrátiť po dobrej obrane. Lenže zasa sme potom urobili dve tri chyby, ktoré už nešli v koncovke dotiahnuť, “dopĺňa Kryštof.

S ním súhlasí aj kouč Jihostroje René Dvořák. “Veľmi vyrovnané stretnutie. Bolo to celé o koncovkách. Liberec dnes lepšie podával. V určitých fázach zápasu si vždy urobil dostatočne veľký bodový náskok svojim servisom, ktorý si udržiaval.V utorok si to znova rozdáme a ja predpokladám, že budeme hrať lepšie volejbal, pretože budeme v domácom prostredí, “naznačil Dvořák s tým, že posledný a rozhodujúci duel sa bude hrať v Budějovické športovej hale zajtra od 18 hodín.

Ak Jihostroj zajtra vyhrá, tak po dvoch rokoch zase získa bronzové medaily za tretie miesto v extralige. Pokiaľ by však Juhočesi domáce stretnutia nezvládli, tak to bude prvýkrát po dvanástich rokoch, čo by Jihostroj nevyhral ani jednu medailu.

Sobotný prehra mrzela aj kapitána Budějovíc Radka Macha. “My sa vždy hrozne ňadra na to, aby sme sa súperom zrovnali krok, alebo si urobíme bodový náskok, ktorý počas pár sekúnd prohospodaříme. Z toho vyplýva aj výsledok dnešného stretnutia.Bohužiaľ, budeme musieť hrať ešte ďalšie stretnutie v utorok, “podotkol skúsený blokár.

Čo teda bude musieť tím okolo Reného Dvořáka do zajtra zmeniť, aby sa na konci radoval z tretieho miesta?

“Povedal by som, že musíme byť viac agresívny, skúsiť rovnako dobre brániť ako v sobotu. Chce to aj viac ísť do podania, aby sme Liberec odtiahli od siete. Akonáhle majú dobre prihrávať, tak súhru cez ich stredové hráča, stokrát a Galabova je veľmi ťažké ubrániť, “vie Martin Krištof.