Ak Phil Neville zostáva manažérom Anglicka, musí byť odvážny

Ďalší pomalý štart a výpadky koncentrácie nemohli byť zakryté tromi gólmi Anglicka a úľava medzi hráčmi a Nevillom bola jasná. Rok zakončil výhrou, ktorá zastavila rozširovanie ich zlých behov na šesť prehier za osem. Phil Neville tvrdí, že Anglicko sa musí napriek víťazstvu v Českej republike zlepšovať. Prečítajte si viac

Pre levice to bol búrlivý rok. Po vysokom triumfe v SheBelieves Cupe v USA nasledovali unavené prehry s Kanadou a Novým Zélandom, ktoré napriek víťazstvám nad Španielskom a Dánskom marili prípravy na anglický svetový pohár.Samotný turnaj možno vyvrcholil semifinálovým výstupom na prípadných majstrov sveta z druhej strany na druhú, ale priebeh od tejto prehry – dve víťazstvá v ôsmich s mizernou porážkou Nemecka pred 77 768 vo Wembley – bol budíček.

Vyvolalo to otázky, či silná forma Ellen Whiteovej, zodpovednej za takmer polovicu cieľov Anglicka vo Francúzsku (šesť z 13), potvrdila skutočnosť, že Anglicko zvládlo iba jedno úplné predstavenie, ich porážka 3: 0 zafarbeného Nórska v Le Havre.

Táto nejednotnosť musí znepokojovať FA, a ak Neville v práci prežije až do Vianoc, je ťažké pochopiť, ako môžu byť vyexpedované pred letnými olympijskými hrami.Ak zostane a tím GB neklikne v Tokiu, bude pre riadiaci orgán ťažké urobiť zmenu rok pred najvýznamnejším ženským futbalovým turnajom, aký krajina zažila, európskym šampionátom.

Existujú mnohí, ktorí zúfalo chcú, aby Neville uspel. Manažér aj jeho hráči často hovorili o dlhodobom horizonte a prinajmenšom navonok sa nejavia ako neprimerane znepokojení.

Po sobotňajšej prehre Nemecka Lucy Bronze povedala: „Bude to chvíľu trvať. Mohlo by byť skoro dobré, že to teraz prechádzame, pretože potom sme to zvládli. Je to projekt. Pracujeme na dosiahnutí 2021 EUR.Je to dlho preč a nie vždy začínate na najlepšom mieste, ale všetci hráči sú do neho 100% kúpení. “ Facebook Twitter Pinterest Tón Phil Neville smerom k médiám sa v poslednej dobe zmenil. Fotografia: Lynne Cameron pre FA / Shutterstock.

Zmenila sa aj správkyňa. Neville preukázal viac čestnosti a realizmu, už viac nezaoberá médiá a verejnosť prázdnymi tvrdeniami o „vynikajúcich“ výkonoch, keď sú nedostatky jeho strany úplne zrejmé. Otvorenejší manažér nezakrýva zlé výsledky, ale ponúka mu trochu voľnosti.

Ak zostane, musí byť odvážny. Neville uviedol, že je „uštipačné“, že Williamson strelil gól na konci roka „keď musela byť naozaj trpezlivá a v posledných štyroch zápasoch bola našou najlepšou hráčkou“.Iní však môžu mať pocit, že je štipľavejšie, že Williamson si na svoje prvé skutočné nasadenie v tíme musela počkať do konca roka, zatiaľ čo je už viac ako rok najlepším obrancom ženskej superligy. Po väčšinu času, aj na majstrovstvách sveta, sa manažér držal osvedčených, v niektorých prípadoch bez ohľadu na formu. Pozoruhodný ťah Sam Kerr a začiatok nového zápasu pre ženský futbal | Samantha Lewis Čítajte viac

Aj keď bol ocenený jeho manažment a budovanie vzťahov, pre Nevilla bol výber personálu ťažký. Nie je to ľahká úloha. Anglický tím potreboval prestavbu, ale od príchodu Nevilla v januári 2018 bolo postupne vyradených niekoľko hráčov.V tom čase sa hra na domácom poli stala plne profesionálnou a štýl hry, v ktorú sa hrá Anglicko, sa zmenil. Nie každý hráč sa však prispôsobil.

To, že v jadrových kontraktoch je jadro hráčov, je pri výberovom procese faktorom. Prepadnutie hráčov, ktorí sú platení centrálne v prospech hráčov bez formy, ktorí majú formu, je ťažké a bolo by ťažké krivdiť manažérovi za túto komplikáciu. Súčasné zmluvy platia do budúceho mesiaca.Príďte v decembri a Neville bude môcť začať odznova, riskuje však, že naruší dynamiku skupiny.

Neville nedávno narážal na pokles zamerania a formy niektorých svojich hráčov a on poskytol viac informácií o probléme pred zápasom v Českej republike.

„Počas prvých dvoch rokov pôsobenia ako profesionálny futbalista mi nebolo umožnené absolvovať pohovor, pretože som sa nechal uniesť,“ uviedol .

Jeho hráči nemajú vtedajší luxus. Sú vrhaní do centra pozornosti súčasne s tým, ako sa presne dozvedajú, čo znamená byť profesionálnym futbalistom. Neexistovalo žiadne obdobie na uľahčenie.Rast hry je nevyhnutný, rovnako ako ich obraz a príjmy, takže obchodné príležitosti musia byť vyvážené spolu s odpočinkom a zdravím, s malým návodom, ako jeden aspekt ovplyvní druhý.

Kriticky je čas pre Nevilla – ak je podporovaný FA – riešiť problémy, ktoré bránia tímu s obrovským potenciálom. Päťka: zaregistrujte sa a dostanete náš denný futbalový e-mail.