Africký pohár národov: Rijád Mahrez skóroval, keď Alžírsko začalo výhrou nad Keni

Riyad Mahrez priviedol Alžírsko k pohodlnému víťazstvu 2: 0 nad Keňou, keď v nedeľu kompetentným spôsobom otvoril svoju kampaň na Africký pohár národov.

Mahrez strelil druhý gól práve pred polčasom po tom, ako útočník Bagdad Bounedjah otvoril skóre penaltou v 34. minúte. Kenský stredopoliar Dennis Odhiambo rozdal priamy kop nevychovaným zákrokom na Youcefa Atala, ktorý narazil po pravom krídle, predtým ako preťal vnútro a prinútil Keňana k nemotornému pokusu ho zastaviť.

Mahrez skóroval druhý o deväť minút neskôr, keď sa bez lopty ukázal v šestnástke, aby napálil prihrávku stiahnutú z bočnej čiary. Mahrezova mohutná strela odrazila krajného obrancu Abouda Omara, keď letela do siete.Bolo to toľko, koľko si Alžírsko zaslúžilo drvivou exhibíciou proti Keňanom, ktorí vyzerali pri návrate do finále po prvý raz za posledných 15 rokov výrazne prekonaní.

Vlastný gól z poslednej minúty odovzdal Maroku V nedeľu víťazstvo nad odvážnou Namíbiou na Africkom pohári národov v ďaleko-presvedčivom začiatku jedného z favoritov pred turnajom. Maroko proti Namíbii: Africký pohár národov – ako sa to stalo Prečítajte si viac

V 89. minúte úvodného zápasu skupiny D nahradil striedajúci Itamunua Keimuine pokus o odkop a loptu zahral do vlastnej siete po voľnom kope Maroka a stredopoliara Ajaxu Hakima Ziyecha. Marocký tréner Hervé Renard, ktorý vyhral dva Tituly Afcon so Zambiou (2012) a Pobrežím Slonoviny (2015) varovali, že úvodný zápas pre mnohých favoritov turnaja môže byť ťažký a jeho predpoveď sa ukázala ako pravdivá, pretože brankár Namíbie Lloyd Kazapua vyprodukoval v Káhire niekoľko kľúčových zastávok. Jeho hrdinstvo však áno nie predĺžiť na poslednú chvíľu ako Maroko za náhodných okolností získalo všetky tri body.Facebook Twitter Pinterest Keita Balde zo Senegalu dáva prvý gól. Fotografie: Khaled Desouki / AFP / Getty Images

Keita Baldé ich v prvom polčase presadila a Krepin Diatta tesne po hodine druhou strelou vyrazil cez dav hráčov, aby potvrdil dominanciu Senegalu v skupine Zápas C.

Senegal, ktorý bol považovaný za jeden z tímov, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou vyzvú hostiteľov a favoritov Egypta na získanie titulu, bol príliš silný a rýchly pre Tanzániu, ktorá sa na finále predstavila od roku 1980.

Senegal mohol ľahko vyhrať o viac gólov, ak by ich zakončenie bolo presnejšie, pričom hlavným vinníkom bol útočník Mbaye Niang.