Accrington hromada bolesti na Ipswich, Portsmouth poslať 10-muž Norwich von

Mätúca kariéra Álvara Moratu v Chelsea pokračovala po tom, čo dvakrát skóroval a pri treťom kole jeho brány netrafil zo štyroch yardov odkrytú bránku.

Morata občas pôsobil tak sebavedomo, že až Je takmer nemožné ho ľutovať. Pomohli mu však dve dobré asistencie od mladíka Calluma Hudsona-Odoia, ktorý ukázal, že kdesi pod touto sebadôverou stále číha jemný inštinktívny zakončovateľ. Everton dvakrát za dve minúty prekoná rázneho Lincolna Prečítajte si viac

< p> Hudson-Odoiho excelentnosť nezostane bez povšimnutia. Krídelník bol tento týždeň predmetom tretej ponuky Bayernu Mníchov, ktorá mala hodnotu severne od 30 miliónov libier, a presne ukázal, prečo sú takí zanietení.Bude fascinujúce sledovať, či tento výkon presvedčí Maurizia Sarriho, aby si ho vyberal častejšie, a či ho to prinúti zostať.

Moratov zvláštny deň sa začal po 15 minútach. Gianfranco Zola, asistent trénera prvého tímu, pred zápasom povedal, že tlak na post stredného útočníka Chelsea by ho mal skôr inšpirovať, nie brzdiť, ale ten sa zdal byť bližší pravde, keď zamieril priamo k brankárovi Forestovi Lukovi Steeleovi z vo vnútri šesťmetrového boxu.

Hosťujúci fanúšikovia sa pustili do piesne, ktorá ho porovnávala, v čom budeme jemne nazývať nepriaznivé výrazy s ich vlastným útočníkom Darylom Murphym.

„Za útočník, je ťažké prežiť kúzlo, v ktorom nedáte gól, “povedal Sarriho asistent Carlo Cudicini.

„ Niekedy môže byť každý iný.Niektorých hráčov kritika viac zasahuje, ale dôležité je, že sa chce zlepšovať. “

Chelsea bola v prvom polčase absurdne dominantná a mala sa ujať vedenia po polhodine. Danny Fox sa prehrabal v neohrabanej výzve na ihrisku Ruben Loftus-Cheek a Cesc Fàbregas, kapitán tímu, ktorý bude pravdepodobne jeho posledným zápasom v Chelsea, nastúpil a naratívne uspokojujúcu penaltu. Po koktaní však jeho slabé úsilie Steele zachránil. Facebook Twitter Pinterest Álvaro Morata vedie prvý gól Chelsea za strážcom lesa Lukeom Steelom. Fotografia: Matthew Childs/Akčné obrázky prostredníctvom agentúry Reuters

Loftus-Cheek bol tesne pred polčasom nútený opustiť problém s chrbtom, ktorý ho v tejto sezóne občas prerušuje a teraz bude možno musieť stráviť čas na vedľajšej koľaji.Keď sa schádzal tunelom, bolo mu takmer do plaču, a je to pochopiteľné: na začiatku XI. To bola vzácna šanca a Hudson-Odoi by mohol tento nedostatok príležitostí zvážiť pri zvažovaní vlastnej budúcnosti.

teraz je v Chelsea a tesne po prestávke vytvoril ich otvárač. Skočil po nízkom centri, aby Morata vyrazil inštinktívne zakončenie za Steeleho a znova ukázal, že keď nemá čas premýšľať o veciach, môže byť stále efektívny.

O niekoľko minút neskôr minul otvorenú bránu. „Akosi nabral zo štyroch yardov ľavačkou nad břevno, ale krátko na to sa vykúpil a hlavičkou vo vzdialenejšej žrdi viedol hlavičku z iného kríža Hudson-Odoi.

Jeho kamenná reakcia sa pravdepodobne odzrkadlila jeho celková nálada, rovnako ako jeho tvár o 15 minút neskôr, keď striedal César Azpilicueta.Bol to celkom deň.

Forest mal zvláštny okamih, ale priepasť v triede bola očividná. To znamená, že vzhľadom na to, že boli bez niekoľkých kľúčových hráčov, ich výkon môže byť zaradený do kategórie „dôveryhodné“. Ich manažér Aitor Karanka povedal: „Toto je druh hry, na ktorý sa nemôžem sťažovať.“ The Fiver: zaregistrujte sa a získajte náš bezplatný futbalový e -mail.

Päť minút od konca dostal Fàbregas odoslanie -vypnuté. Zamával na všetky strany Stamford Bridge a po záverečnom hvizde odišiel z ihriska v slzách a bol na ceste do Monaka po štyroch a pol sezónach a dvoch víťazstvách v Premier League v Chelsea.

„Čo môžem povedať o Cescovi? ” povedala Cudicini. „Je to jedinečný hráč.“ Tom Lawrence zasahuje do zápasu Derby proti Southamptonu. Prečítajte si viac