Austrálsky Toby Cena sa pohybuje od zlomeným väzivo na šampióna Dakar Rally

Keď Toby Cena ležal v nemocnici so zlomeným väzivo, nikdy nenapadlo, že menej ako tri roky neskôr on by bol prvý austrálsky vyhrať Dakar Rally v akejkoľvek kategórii.28-ročný z NSW Hunter Valley skončil takmer 40 minút pred jeho najbližší rival v divízii motocykla, aby sa história v vysiľujúce závod v Argentíne na Sunday.Dakar Rally 2016: deň odpočinku v stupni 13 – v obrazoch Čítajte viac

v apríli 2013, Cena havaroval počas pretekov a zlomil tri stavce v krku, tesne vyhnúť sa stáva ochrnutý. “Bol som veľmi, veľmi šťastný, že dostať sa späť na nohy a znova chodiť, nieto dostať späť na bicykel špiny,” Cena povedal novinárom v pondelok. “Mojím hlavným cieľom bolo dostať sa späť na bicykel špiny a začal znova jazdiť.

” O tri roky neskôr som rozhodne nemohol predstaviť, že vyhrá Dakar Rally.Tvrdá práca, školenia a všetku prácu v zákulisí konečne všetko vyplatilo. “

Cena pretekal motocross a Supercross až do roku 2009, keď on robil prechod na enduro pretekoch. Po prepnutí vyhral Australian Off-Road majstrovstiev v jeho prvom období – závod, kde okúsil úspech štyrikrát. – pred odchodom na nahrávať viac výhier v Finke a Hattah púštnych pretekov

Vo svojom debut Dakar vlani Cena sa stal druhým austrálsky dosiahnuť miesto na stupňoch víťazov. V nadväznosti na toto predstavenie, ktorú podpísal pre tím Red Bull KTM, koho on pretekal v priebehu tohtoročnej víťazstvo. “Je to úplne prvý deň som sa prebudil a bol schopný spracovať,” povedal Price. “Je to úžasné.Som v siedmom nebi a stále tomu nemôžem uveriť. “

Táto akcia Dvojtýždňová pokrýval viac ako 9,300 kilometrov s konkurenciou súťažiacich sa dusí tepla, zradný terén a bolesti hlavy vyvolávajúce výšok vrcholiť u 4600 – všetko o tri až štyri hodiny spánku v noci. “Je to fyzicky vyčerpávajúce a psychicky vyčerpávajúce,” povedal Price. “Prvky, výška – je to boj dýchať tam nieto aby sa pokúsila závod. Je to veľmi ťažké a náročné. Podmienky sme na koni uprostred púšte. – tepelné, piesočnými dunami “

a navigačných tieto zložité etapy sú kľúčovou súčasťou úspechu akéhokoľvek jazdca. “Viem, ako jazdiť na motorke.Viem, že môžem ísť rýchlo, ale to je iná vec miešať jazdiť rýchlo a snaží sa pohybovať, “povedal Price. “Dva, tri, štyri stupne off môže viesť vás na zlom mieste.”

Cena sa teraz vrátime do Austrálie na prestávku, ale má za cieľ vrátiť do slávneho závodu v roku 2017 obhájiť svoj titul.