28 bodov. Smečiarka Kojdová zažiarila v národnom družstve

Češky síce s Dominikánskou republikou prehrali 2: 3, ale dvadsaťdvaročná Kojdová nazbierala úžasných 28 bodov.

“Asi som sa dobre vyspala,” komentovala svoj mimoriadny výkon. “V predchádzajúcich zápasoch som moc nehrala, tak som si povedala, že nemám čo stratiť, a išla do toho. A keď sa vám darí, tak už ani neviete ako – a všetko vám vychádza. ”

Reprezentačný tréner Alexander Waibl odovzdal Petre Kojdové štatistiku z jej vydareného zápasu. “A povedal mi, nech si ju zarámuje.”

Waibl je zároveň koučom nemeckých majsteriek z Drážďan. Nelanaří Petru k sebe do klubu? “Nie, nie.Pompe mu vysvetlil, že ešte asi rok nemá šancu, “smiala sa Kojdová.

Pompe je prezývka asistenta reprezentačného trénera Zdeňka Pommer, ktorý Petru Kojdovou vedie rovnako v extraligovej Ostrave. Práve výkony ostravských volejbalistiek, tretieho celku v Česku, vyniesli Kojdovou do národného družstva.

“Grand Prix bola zatiaľ najvýznamnejšou akciou, aké som sa zúčastnila,” uviedla Frenštátská odchovankyně, ktorá do najvyššej českej súťaže prvýkrát nakukla v Sokol Frýdek-Místek. Z neho prestúpila do Olomouca, kde sa cez víkend zápasy druhého z turnajov Grand Prix hrali.

“Som rada, že sme boli v Košiciach, bola tam výborná atmosféra,” povedala Petra Kojdová. “Potešilo ma, že sme s Dominikánskou republikou držali krok.Nevyhrala sme, ale nevzdávali sme sa, bojovali sme a užili si to spolu s divákmi. ”

Národný tím v Grand Prix porazil Kanadu dvakrát 3: 0 a prehral s Portorikom, Poľskom a Bulharskom zhodne 1: 3. Do finálového turnaja nepostúpil. “Ale bola to obrovská skúsenosť,” uviedla Kojdová.

Čo účasť v Grand Prix znamená pre jej ďalší volejbalový rast? “Hlavne ma teší, že som sa dokázala presadiť, pretože niektoré súperky už hrali na olympiáde, na majstrovstvách sveta, sú skúsenejší.”

A tiež ju potešilo, že sa po dvoch rokoch stretla v jednom družstve so svojou staršou sestrou Helenou. “Boli sme spolu aj na izbe, čo bolo fajn, pretože keď teraz hrá vo Švajčiarsku, tak sa moc nevidíme.A keby v repre bola len jedna z nás, tak by sme sa znovu dlho nestretli. ”

Spoločne hrali vo Frýdku-Místku, potom v Košiciach, načo Helena v roku 2014 prestúpila do Ostravy. A keď z nej po roku zamierila do Düdingen, v ostravskej zostave ju nahradila Petra.