Ženská sila na displeji v Riu stojí za to byť nadšená

Verejný nástroj sociálnych médií mi vystavil tých divákov, ktorí sa triasli s nečakaným vlastenectvom v momentoch národného víťazstva. A že ostatní sú presunutí do Scroogeho veľkého hromu nákladov, stupnice, okuliarov, sponzorstva. A ešte iní, ktorých obvyklý stoicizmus sa rozpadá uprostred športových rozprávaní o osobnom víťazstve a sklamaní.Rio olympiáda: Phelps v Lochte v 200m individuálnej medley – live! Prečítajte si viac ako jeden z mnohých prekvapených v hĺbke – a typ – vlastnej emocionálnej reakcie na hry, pretože inšpirovali v mojom náhlym, zmätenom rozporu vo svojej feministickej politike [Sledovanie ženských športovcov pota a švih, skok, ťah, náboj a roztrhnutie v športovej súťaži, som za prvý hmatateľný čas v mojom dospelom živote konzumovaný ženskou závislosťou tela.

Som krátky, pozorovaný a – inak šťastne – trochu brušná.Ako teenager som nikdy nebol úplne úprimný v akomkoľvek vyjadrení obdivu voči vrúbkovaným modelom, hercom a popstarom, ktoré súčasná popová kultúra ma povzbudzovala k opičaniu. Vždy ma udivilo ako zvláštne – keď to bolo viac ako raz , navrhol moju tvár vo výmenných miestnostiach – aby som napravil šaty, ktoré sa nepresahovali cez moje prsia, mala by som sa vystrihnúť, aby sa zmestili na odev a nie, ako viete, meniť materiál. Predstava o predmestiach sa ukázala, že trochu plnosť nebolo vôbec odrádzajúce od pozorovania mladých páni, že som úplne pochyboval o sebe a pomohla som mnohým koláčom. Facebook Twitter Pinterest Egypt Doaa Elghobashy ovláda loptu pred Kristinou Valjas v Kanade počas volejbalového zápasu na plážový volejbal.Fotografia: Yasuyoshi Chiba / AFP / Getty Images Ale pozerám sa na dnešné olympijské ženy, ako mimoriadne Simone Biles, a zrazu som ľutoval takmer všetky moje fyzické voľby v živote, túžil po tom, , pridaný sval.Možno je to kombinácia Biles, rovnako ako zaradenie ženskej rugby do tejto olympiády, ťažšia konkurencia požadovaná od tých, ktorí pracujú na prelomenie záznamov na trati alebo v bazéne, expozície vzhľadom na brutalitu ženskej jazdy na bicykli, jedinečnú fyzickú adekvátnosť Caster Semanya alebo osviežujúca rekontextualizácia, ktorú vďaka plážovým volejbám dali egyptské ženy, ktoré sa hrdo zbláznili na piesok a hrali svoju hru dobre zakryté, ale tento rok, ako žiaden iný, som nebol naladený na olympijské hry ako prehliadku rastúcej pýchy ženskej telesnej silu.

Mohlo by to byť len ja; Stretám 40 rokov, jedna z mojich kolená je trochu kĺbová a požiadavky domácej povinnosti v polovici života ma ponechávajú skôr ako sklamanie, že som napätý a núdzový.Mohlo by to byť tichým zoitgeistom feministickej realizácie, že jedno z posledných veľkých tabu, ktoré obmedzujú ženskú činnosť – sociálnu politiku ženskosti – nakoniec nakoniec začne zaniknúť. Na západe zdedíme hrozné, silné správy, ktoré odlúčia to, čo to znamená pre ženu, z toho, čo znamená byť fyzicky silná. Tvrdenie Nového zákona, že ženy by mali byť žiaduce za to, že sú “slabšími plavidlami” a prinútia ich, aby ich ovládli a riadili, je príkladom toho, čo je vytvorené, ak robíme pohlavie ako jednou z dvoch kultúrnych možností definovaných v opozícii.Ako uviedla austrálska rodová teoretikka Jamila Rosdahl: “že muži musia byť silní, agresívni a pod kontrolou a ženy by mali byť slabé, pasívne a bezmocné.” Preto viktoriánovia našli erotickú príťažlivosť v korzetu na fetišovanie ženskú “fyzickú slabosť a zraniteľnosť…súbežne so silou človeka.” Preto v druhej svetovej vojne americká armáda úmyselne vylúčila “mužské” ženy zo služby v presvedčení, že fyzicky silné ženy, ktoré vykonávajú tradične mužské úlohy, by “vyrábali lesbičky “A destabilizovať spoločenský poriadok. Ooh, predstavte si to. Facebook Twitter Pinterest Serena Williams zo Spojených štátov v akcii proti Elina Svitolina z Ukrajiny počas ženského dvojhra tretie kolo zápas. Fotografia: Cameron Spencer / Getty ImagesMack Horton nastavil niečo v pohybe.Je to línia v piesku o dopingu v športe? | Caroline Riot Prečítajte si viac

A je to informovaný otvorený sexizmus, ktorý pretrváva v športe: ako v roku 1999, keď Martina Hingis opísala dospievajúcu Amelie Mauresmo ako “pol muža”, alebo v roku 2012, keď Dominika Cibulkova povedala, Stosur bol “ako hrať muža”, alebo v roku 2014, keď ruský tenisový predstaviteľ odkázal Serenu a Venuše ako “bratia Williams”.A to je len šport tenisu, kde sa chválil Tomasz Wiktorowski, tréner Agnieszky Radwansky – v roku 2015! – o rozhodnutí udržať svojho hráča “ako najmenšího hráča na vrchole 10.” Prečo? “Pretože je predovšetkým žena a ona chce byť ženou.” Ale možno je to šport tenisu, ktorý tiež pomohol zničiť kultúrny korzet starého pohlavia binárne, pretože keď myslím na ženu, ktorú chcem byť, je to príklad Sereny Williamsovej, na ktorú sa snažim, nie Agnieszka Radwanska. Pretože Williams môže opustiť Rio po tom, čo utrpel šok na Ukrajine Elina Svitolina, víťazstvo je už jej.Ako jeden z najviac vyzdobených športovcov, či už z pohlaví, v akomkoľvek športe všetkých čias, je jej príklad hrdo jedným z mnohých žien tejto olympijskej generácie, ktorá sa nebojí vymedziť, čo znamená byť ženou bez starých tradícií zaviazať slabosť – a úplne podľa jej vlastných podmienok. A to je viac, než akékoľvek rasy, teplo, triumf, strata alebo medailu v tejto olympiáde, stojí za to byť nadšený.