Zápis do dejín sa odkladá. Serenu W. porazila vo finále Muguruzaová

Miesto uctievania legendy, ktorá mohla vyrovnať nemeckou rekordérku modernej éry Steffi Grafovou, nastalo vítanie mladej talentovanej Španielky. Víťazka Roland Garros 2016 by sa pokojne mohla odraziť k hviezdnej budúcnosti. Muguruzaová nadviazala na triumf slávnej krajanky Arantxa Sanchezová-Vicariová z roku 1998.

Muguruzaová, rodáčka z Venezuely, zabudla na minuloročnú porážku s Williamsovou vo finále Wimbledonu a naopak využila dva roky starú skúsenosť, kedy tu svetovú jednotku vyradila už v druhom kole.

Až na počiatočné problémy so Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlova nestratila ani set.

“Je to vlastne tak španielsky turnaj – šampión Rafa Nadal, antuka.Je skvelé, že som vyhrala, “hovorila v rodnej reči španielska tenistka s milým úsmevom pri rozhovore priamo na kurte a pozerala sa na svojich fanúšikov s vlajkami. “Bolo to perfektné finále. Som šťastná! ”

Podľa očakávania do seba súperky búšil, lopty trafovali veľkou silou a na väčšinou akcií stačilo pár rán. Diváci na Chatrierově dvorci sledovali pekné finále a tenis vysokej úrovne.

Svetová jednotka vstúpila do zápasu lepšie. Na servise stratila jediný fiftín a za stavu 2: 1 sa zo stavu 0-30 dostala na brejkbal. Desať minút sa Muguruzaové nedarilo ukončiť game, Williamsová si vybojovala ešte jednu možnosť, ako zvýšiť náskok, ale Španielka nakoniec vyrovnala.

Potom sa navyše Serena W. dostala do ťažkostí, bolo to 0-40 pri jej podaní.Dve brejkové hrozby odpálila, potom však přiriskovala druhý servis a po dvojchybe Muguruzaová viedla 3: 2.

Aj ona sa musela vysporiadať s krátkym výpadkom, potvrdenie brejku začala štyrmi skazenými servisy v rade. Krásnym forhend po lajne americkej súperke utiekla na 4: 2.

Ale rovnako to nestačilo.

Minuloročná šampiónka a premožiteľka Lucie Šafářová sa zdvihla, tromi gemy otočila skóre. S Muguruzaovou však tento vývoj nezamával. Zase zatlačila, zobrala Williamsovej servis a potom premenila tretí setbal.

Druhou sadu začali tenistky sériou brejkov, ktoré pramenili predovšetkým z kvalitných returne oboch finalistiek. Muguruzaová išla na najvyššie riziko, preto urobila veľa dvojchýb, avšak v dôležitých momentoch sa na podanie mohla spoľahnúť.Práve Španielka bola prvá, ktorá si servis ustrážila a vďaka tomu sa dostala rozhodujúceho trháku – 3: 1.

Serena Williamsová znížila, hlasno sa hecovali. Že je veľkou šampiónkou ukázala, keď za stavu 3: 5 vymazala štyri mečbaly súperky. “Serena je veľmi silová hráčka, musela som byť pripravená a bojovať, ako najlepšie viem,” povedala Muguruzaová.

Agresívne hrou si následne vypracovala ďalšie tri mečbaly. Predtým skončil prohoz Američanky milimeter za čiarou…

V ďalšej výmene poslala Muguruzaová cez svoju sokyňu lob. Loptička padal k čiare, Williamsová ho dobehla, skontrolovala. Pristál na lajne, je koniec! Americká tenistka uznala porážku.

Muguruzaová chvíli záverečnú akciu ženského turnaja nechápala.Potom mu padla na zem a chrbtom sa položila na oranžový povrch kurte, tvár si prikryla dlaňami, tak to robieval parížsky šampión Nadal. Rovnako ako pri jeho deviatich víťazstvách zahrala španielska hymna, avšak s tým rozdielom, že ju teraz vychutnávala spokojná mladá dáma držiaci Pohár Suzanne Lenglenové. Španieli potom úspešné kolegyňu gratulovali.