Zabini si otestovali Východoeurópsku ligu. Chcú ju hrať stabilne

V oficiálnych výsledkoch zápasy Zabini nie sú, klub v Lotyšsku štartoval len “na skúšku” namiesto tureckého celku Bornova Becker. Ten sa z finančných dôvodov odhlásil.

Vzhľadom k tomu, že súťaž sa skráteným názvom EEWBL mala v Lijepaje na programe posledný turnaj, išlo výprave zo Zabini predovšetkým o to, zanechať po sebe kladný dojem.

“Organizátori chceli vidieť , či by sme boli prínosom. My sme boli zvedaví, nakoľko nás súťaž osloví, či má zmysel o ňu usilovať po hernej i organizačnej stránke. Vzhľadom na to, že všetko bolo na vysokej úrovni, sme rozhodnutí EEWBL v budúcej sezóne hrať, “uviedol Viktor Prus, tréner Zabini.

Klub mal od usporiadateľa uhradenej ubytovanie a stravu, postarať sa musel iba o dopravu. Tú riešil narýchlo.Na prelome roka sa naskytla možnosť turnaj Východoeurópske ligy miesto Turkyňa obsadiť, 2. januára sa z možnosti stala realita. Autobusom do Lotyšska jet Zabini nechceli, s tým mali skúsenosti z nedávnej cesty do Rumunska. Záležalo na tom, či sa podarí zabezpečiť letenky a investovať do nich 150 tisíc korún.

Takéto výdavky by ich čakali aj v budúcej sezóne, keby sa rozhodli do projektu (prebieha tretí ročník) skutočne vstúpiť. Hrá sa systémom turnajov, kedy náklady na mieste hradí hostiteľ a tímy si platia dopravu.

V čom je novinka tak prospešná?

“Vzhľadom k tomu, že EEWBL hrá 16 tímov z desiatich krajín, je možnosť spoznať viac herných štýlov veľmi lákavá. Ponúka sa šanca obrovsky rozvíjať tím.Aj organizačne je súťaž na vyššej úrovni ako Stredoeurópska liga CEWL, ktorú taky hráme. Skvelé boli pre nás zápasy aj z toho pohľadu, že na začiatku roka je v kalendári dlhšia pauza. Sme radi, že sme si mohli vyskúšať niektoré nové veci, na ktorých sme pracovali, a do českej ligy ideme s väčším sebavedomím, “pochvaľoval si Prus.

Najbližším cieľom Zabini, kde môžu nabraný herné praxi uplatniť, je záver pohára CEWL. V ňom pokukujú po postupe do finálového turnaja so zámerom ho organizovať. Vlani CEWL vyhralo KP Brno.