YouTube vylučuje ponuku Premier League aj napriek záverečnému prevratu v Ligu

Takmer rekordný počet futbalových fanúšikov vyhodil svoje televízne prijímače, aby zachytili finálový zápas Europa League v službe YouTube, ale napriek úspechu webový gigant vyvolal myšlienku, že chce napadnúť Sky a BT za práva Premier League. >

Spoločnosť BT Sport uzavrela dohodu so spoločnosťou YouTube so sídlom v spoločnosti Google, ktorej cieľom je vysielanie finále Ligy Európy a nadchádzajúce finále Ligy majstrov, spolu s vlastným mixom pokrytých platených televíznych a bezplatných kanálov.

p> Televízne vysielanie spoločnosti BT, vysielané voľne vo Freeview a tiež v platenom televíznom vysielaní, získalo rekordné 3,5 milióny divákov.

Je pravdepodobné, že pokrytie finále YouTube sa priťahovalo na najmenej stoviek tisíc divákov, potenciálne až jeden milión plus, podľa jednej webovej analytickej spoločnosti, ktorá sledovala vysielanie.

Pre YouTube by bolo jedným z jeho najväčších divákov v Spojenom kráľovstve športové podujatie a verí, že sa nachádza vo svojich piatich najsledovanejších živých športových vysielaniach vo Veľkej Británii. “Je úžasné, že spoločnosť BT rozhodol, aby sa Európa a finále Ligy majstrov na YouTube dostali na čo najširšie publikum, “povedal Stephen Nuttall, senior riaditeľ YouTube pre Európu, Blízky východ a Afriku.” Živý obsah funguje skvele ako doplnok k [TV coverage] pre vysielateľa s veľmi dobrým kanálom YouTube.Niektorí partneri si myslia, koľko príjmov z reklamy mám na to. Niektorí si myslia, aký dosah môžu získať, aby sa mohli rozrastať a vybudovať domáce alebo celosvetové publikum. “Špekulovalo sa, že ak sú dva živé vysielania YouTube veľkým úspechom – finále Ligy majstrov bude 28. mája – potom webový gigant zváži náročné Sky a BT v ďalšej aukcii Premier League v hodnote 5 miliárd libier.

Nuttall vyslovil myšlienku, že YouTube bude vyzerať na ponuku, a tvrdí, že je to technologická spoločnosť, ktorá je šťastná, že bude partnerom vysielateľov a tvorcov obsahu.

kupujúcim práv, “povedal. “Sme veľmi spokojní s distribúciou obsahu čo najväčšiemu publiku. Je to celkom jasné.Sme technologická spoločnosť, robíme skvelú prácu pri vytváraní nástrojov, ktoré vysielatelia, [športové] ligy a kluby môžu používať na to, aby svoje príbehy rozprávali čo najväčšiemu angažovanému publiku. Očakávam, že sa na ne budeme naďalej zameriavať. Celý náš model je o partnerstve s ľuďmi, aby im umožnil čo najväčší úspech z ich obsahu. “Nie je však ťažké vidieť potenciálnu príťažlivosť vlastniť cenné športové práva, pričom Nuttall si všimol že futbal je jedným z najobľúbenejších športov sledovaných na celom svete.

Povedal, že YouTube sa zaoberá partnermi pre 37 futbalových ligových a pohárových súťaží.

Okrem tradičných televíznych spoločností digitálne prehrávače svaly do športových práv.Minulý mesiac sa Twitter stal prekvapením víťazom vojny v tendroch a vysielal 10 zápasov z pravidelnej sezóny NFL, pričom porazil digitálnych rivalov vrátane Amazon a Yahoo. Nuttall poukázal na reťazec partnerských vzťahov vrátane globálnych vysielanie súťaže piesní Eurovision, ceremoniál FIFA Ballon D’Or, množstvo hudobných festivalov, ako je Coachella, ako aj vysielatelia, ako napríklad BBC pre úspešný kanál YouTube BBC Radio 1.

či ste BT alebo Uefa, alebo ste BBC, ktorý sa pozeráte na YouTube a rozhodnete sa, že to vyzerá ako zaujímavé miesto na distribúciu obsahu, “povedal. “Spolupracujeme a sústreďujeme sa na šírenie ich obsahu. Niekedy žije, niekedy klipy a zdôrazňuje svet športu. Niekedy digitálne domorodci [YouTubers]. Obsah sami nevytvárame. “