Veselý ako hviezda európskych paluboviek: Našiel som sám seba

“Ambície na titul pre celkového víťaza MVP nemám. Len dúfam, že moje výkony nám pomôžu postúpiť v Eurolige čo najvyššie, “povedal Veselý v rozhovore pre SBA. “Chceme späť do Final Four a získať titul. Musíme ísť krok za krokom, tvrdo drieť a hrať ešte lepšie ako doteraz, “dodal pre oficiálne stránky Euroligy.

Fenerbahce je zatiaľ jediným neporazeným celkom nadstavbovej časti Top 16 a práve český pivot na tom má veľkú zásluhu. V hodnotení užitočnosti je piaty v celej súťaži a v januári bol dokonca ako prvý Čech v histórii zvolený najužitočnejším hráčom mesiaca, keď pri štyroch výhrach zaznamenal priemery 14,5 bodu, 10,3 doskoku, 2,3 asistencie a dva bloky na zápas.

“Je to super pocit, hlavne kvôli tomu, že stále vyhrávame zápasy.To je pre mňa najdôležitejšia. Ja sa len vždy snažím tímu čo najviac pomôcť a teraz v januári to vychádzalo naozaj dobre. Takže som šťastný, “vyhlásil Veselý.

Kľúčom podľa neho je tímové poňatie hry Fenerbahce, ktoré nestoja len na individualitách. “Hráme tvrdo a kolektívne. A to funguje. Každý z nás si našu hru užíva. Všetko funguje, takže len potrebujeme v našich výkonoch pokračovať, “tvrdí ostravský rodák.

Sám si počas januára vytvoril aj osobné rekordy. Trebárs desať útočných doskokov v dueli na ihrisku Crvenej Zvezdy Belehrad. Tam mal o motiváciu postarané vzhľadom k tomu, že Belehrad považuje za druhý domov a Zvezda je pre neho ako bývalého hráča Partizanu veľkým rivalom.

“Vždy, keď proti nim hrám, cítim rivalitu.A tento typ zápasov milujem. Zvlášť keď je to v hale Pionieroch, kde mi atmosféra vždy dodáva veľa energie, “opísal Veselý.

Z toho môže ťažiť aj národný tím, ktorý práve v Belehrade zohrá v júli kvalifikácii o olympijské hry. “Musím povedať, že je to pre mňa srdcová záležitosť. Hrať v podstate doma je super. Tajne som o tom sníval. Aspoň si všetci môžeme vyskúšať, aké to je hrať pred takým publikom, aké v Belehrade bude, “povedal Veselý.

V dvadsiatich piatich rokoch má za sebou už tri sezóny v NBA, kde však nedostal príliš priestoru. Už v minulom ročníku sa mu po návrate do Euroligy darilo a bol s Fenerbahce vo Final Four, ale až v tejto sezóne sa definitívne stal kľúčovou postavou tímu.

“Je to samozrejme skvelé.Tréner Željko Obradovic mi dáva veľký priestor. Tento rok som viac v pohode a viac si verím. Som vyzretejší. Konečne som našiel sám seba a naozaj si basketbal užívam. Željko mi verí a to je dôvod, prečo som išiel do Fenerbahce. Páči sa mi jeho víťazná mentalita, “dodal Veselý.