Veľké a skromné ​​finále. Hokej Sparta má titul v Ligy majstrov

Znie to takmer akoby čierne a biele filmy lietali v biografiach. Od chvíle, kedy bol šport stále vedľa seba. A znie to úsmevne v porovnaní s futbalovou Ligou majstrov, kde “len” za postup do základnej skupiny pritečie každému klubu desiatky miliónov a hráči sa tešia na štedré odmeny.

Petr Vrána sa znovu usmeje. A znovu pokrútil hlavou. “Ale naša Liga majstrov nie je taká prestížna ako futbal. Na druhú stranu sa do súťaže tento rok zapojila veľa mužstiev a bol by pre nás veľký úspech ju vyhrať. Mančaft silu má, šanca je veľká. “

” Drobné “pre víťaza

Nie, nie je fér hovoriť pred utorkovom finále (od 19.05) len o peniazoch a je takmer hriešne ho porovnávať s futbalovou “sestrou”.Ale posledná zmienka – ak Sparta skutočne porazí ju doma vo večerných hodinách Frölund, dostane bonus 3,8 milióna. České koruny!

Pravdepodobne nie je potrebné pridávať viac, takže je tiež možné uveriť slová Petra Vrány. Ak Sparta stratí, potom klesne o milión.

Je to iný svet v hokeji. Je to krátko po siedmej. Spartanská delegácia nakoniec prišla s luxusným hotelom v centre Göteborgu s polhodinovým oneskorením, na ktorom sa konala tlačová konferencia. Ale je to skryté v malom sále, na mieste viac “bafunari” ako novinári a tie miestne páry – päť šesť. Trochu stručné a symbolické. Napriek tomu, že Resuscitated League of Champions, znova a znova túži po sláve, všetko okolo sa koná v skromných kulisách.Finále je “odstrčené” do záložnej haly pre šesť tisíc divákov, pretože tá hlavná sa už pripravuje na blížiace sa Švédske hry.

Aj tak má byť vypredané, čo je vlastne vzhľadom k doterajšiemu priebehu, kedy bola Liga majstrov – obzvlášť vo Švédsku – prehliadaná, zázrak. “Taký zápas si pozornosť divákov určite zaslúži a verím, že to pomôže aj kvalite zápasu,” myslí si kapitán Sparty Jaroslav Hlinka.

Lenže dosť kritiky. Pohľad na šál. Teraz opäť trochu optimizmu. Táto mačka bude stáť za to.Frölunda je veľkoklub, vo finále Ligy majstrov je tretíkrát za tri roky, obhajuje minuloročné víťazstvo.

“Keď opomenieme KHL, tak v Európe nie je moc kvalitnejších mužstiev,” rozpráva Hlinka. “Zhodou okolností som ju pred niekoľkými dňami videla v televízii proti Växjö. Bolo to pekné sledovanie. Hrali výborne. “

Len pre predstavu: Växjö švédsku ligu vedie, Frölunda je druhá. A Växjö je pre zmenu klub, cez ktorý sa Sparta do finále dostala.

“150.zápas v 20 dňoch “

Keď si pridáte, že Sparta neprehrala jediný zo šiestich vonkajších duelov v Lige majstrov, tak je jasné, že včera v podvečer nepristála vo Švédsku v úlohe” nazdárků “. “Bude to najťažší súper, ktorého sme mohli stretnúť, ale tá štatistika svedčí o tom, že sa vieme na vonkajšie zápasy pripraviť,” vie Vrána.

O motiváciu sparťanov vážne nepochybujte, zvlášť pre tie mladšie je európska súťaž ideálne miesto na predaj v zahraničí, čo môže mať za následok viac peňazí ako bonus z vedenia výhry.

A vyššie uvedené výplaty? Znie to tak sladko. “Zdá sa mi, že to bude 150. zápas za 20 dní.Je to neskutočne náročné, ideme v podstate bez pauzy a ja už teraz smekám pred chalanmi, akým spôsobom to zvládajú, “uviedol kouč Jiří Kalous.

Lenže má v kádri aj také hráčov, ktorí onen nabitý program – čo mnohí otcovia ocenia – ocenia s nadsázkou. “Je to veľa. Je to našlapané, ale keď to vezmem z inej stránky – mám veľa detí (štyri), takže som aj rád, že si na chvíľku od nich oddýchnem a poriadne sa vyspím, “hovorí útočník Lukáš Pech.

Trebárs v utorok večer na deviatú noc, ich víťaz Ligy majstrov a ich najužitočnejší hráč budú ich otcom.