Vedenie hokejového Ústí rieši, koho získať k modle náhubkom

“Máme v hľadáčiku nejaká mena, aby sme Tůmu nahradili, oslovujeme ich,” priznal športový šéf klubu Jan Čaloun, zlatý olympionik.

Nestarnúci, 38-ročný Jaroslav Roubík je Ústecká modla, v uplynulej sezóne nazbieral vrátane play-off famóznych 100 bodov. S Kloz a Tůmou vytvorili letku, z ktorej išiel strach.

Pred rokom vedľa Roubíka zažiaril Tomáš Rod, ktorý potom taky odišiel, teraz Tůma – 35 gólov je jeho osobným rekordom. “Mal vynikajúcu sezónu a ako kmeňový hráč Sparty odišiel do Kladna, kde dostal raz toľko čo u nás.Tomu v žiadnom prípade nemôžeme konkurovať, “nezapiera Čaloun. Ústecký rozpočet je diétna, znovu len třináctimilionový.

Po výbornej sezóne s náhubkom sa ale rodový nedarilo, v Prostějove a v Moste jeho produktívne obdobie nepokračovalo. Čo Tůma v Kladne? “Jarda mu tento rok veľmi pomohol, je tvorivý hráč, vie dať finálnu nahrávku. Ale Tůma je v zrelom hokejovom veku a môže aj v Kladne veľa ukázať. Možno sa raz vráti, teraz mu prajeme veľa šťastia, “odkázal Čaloun. “Existujúce káder sme sa snažili udržať, ale kvôli financiám sa to nie úplne darí. Priorita bola Roubík a gólmani Soukup s Volk, čo sa nám podarilo. Chceme, nech ostane taky Kloz, teraz budeme hľadať vhodné krídlo k Jardovi, gólové ako Tůma.To je naša stratégia. ”

Senzačný semifinalista 1. ligy v pondelok začal prípravu, o rok predĺžili zmluvy tréneri Miroslav Mach a Tomáš Mareš. Chýbali obrancovia Smetana, ktorý zamieril do Litoměřic, a Holomek, ktorý sa zapojí do prípravy extraligového Zlína. “Z Kladna sa vráti útočník Dalecký, ďalší forvard Vtedy sa vracia do Kladna. Ako prvý posilu sme podpísali Dana Vrdlovce zo Slavie, “povedal Čaloun. 27 ročný Vrdlovec naposledy pôsobil v Šumperku, v 48 zápasoch získal 38 bodov.

pokrovce vízie je mať čo najskôr 12 hráčov pod kontraktom. “Aby sme to cez leto zvládli. Každému hovorím, akým máme strop, že viac dať nemôžeme. Do žiadneho harakiri nepôjdeme. Ale myslím, že sa nám podarí zase poskladať dve kvalitné lajny, “nepochybuje.Budú potrebné, pretože aj Čaloun tuší, že očakávania fanúšikov budú veľká. “Verejnosť vnímala, že sme vyradili Kladno a skončili štvrtí, budú to chcieť zopakovať. Ale 1. liga silnie, nebude to ľahké. Cieľom asi bude zase proskočit do predkola play-off a zladiť ekonomickú a športovú časť. “