Unibet opustil budúci rok ako národný výber krikiet v Austrálii

Australský kriketový predseda selektorov Rod Marsh opustí miesto, keď jeho zmluva vyprší budúci rok.Marsh povedal kriketu Austrálie, že toto leto bude jeho posledné v roli a skončí trojročné funkčné obdobie. “Môžeme potvrdiť, že Rod Marsh sa rozhodol pokračovať vo svojej úlohe národného selektora, zmluva vyprší v júni 2017, “povedal pre AAP hovorca pre kriket Austrália. “V tomto štádiu sa neuskutočnilo rozhodnutie o výmene.” Austrálska strata v Južnej Afrike odráža oslabený osud ODI | Russell Jackson Čítať ďalej

Bývalý bokovec, ktorý získal skúšku, získal v máji 2014 od John Inverarity, ktorého podarom pracoval od roku 2011. 68- starý šéf štyroch mužských výberových Unibet panelov, ktorý zahŕňa Trevor Hohns, Mark Waugh a austrálsky tréner Darren Lehmann. Austrálčan kapitán Steve Smith nepočul o Marshovom pláne odchýliť sa, keď sa ho pýtali po jeho strane straty na juhu Afrika v Kapskom Meste v stredu (vo štvrtok ráno AEDT). Ale chválil hlavného selektora. “Rod urobil skvelú prácu dlhú dobu a ak cíti, že je čas odísť z role, tak to tak je,” povedal Smith.

Pod Marsh Austrália dosiahla svoj deklarovaný cieľ spätného získavania svet No1 Test rebríčku po skončení víťazstva série 2-0 vyhrať nad Novým Zélandom vo februári, ale to bolo Unibet opustený počas júl-augusta biele na Srí Lanke.

Ako väčšina selektorov, Marsh mal svojich kritikov ako Austrália bojoval na subkontinente, nedokázal svoju značku v medzinárodnom Twenty20 kriketu a stratil popol z roku 2015. Bol kritizovaný kvôli neselektovaniu Usmana Khawaja za sériu obmedzených zápasov, batsman priemerne viac ako 120 vo všetkých formách kriketu počas predchádzajúcich piatich mesiacov. Jeho liečba Wicketkeeper Brad Haddin tiež vyplienil perie.Haddin zostal na okraji tretieho Ashesovho testu v roku 2015 pre Petra Nevilla po tom, čo minulú hru minul, aby trávil čas so svojou Unibet nemocnou dcérou v londýnskej nemocnici. Nikdy nezískal svoje miesto v tíme.