Ťahy veľkých šéfov. Tréneri pražských “S” sú (zatiaľ) na svojich miestach

Chcete poznať najprekvapivejšie oznámenie? Nie je vylúčené, že na trénerských stoličkách sa nič nezmení, hoci sa ešte minulý týždeň zdalo, že minimálne k jednej výraznej rošády dôjde stopercentne. Trénerom Slavie (zatiaľ) zostáva Jaroslav Šilhavý.

Tak teda začnime v Edene, odkiaľ znie základné zákulisné informácie: “Motáme sa v bludnom kruhu.”

Úradujúci majster na záver jesene premrhal príležitosť, aby postúpil do jarnej fázy Európskej ligy, čím mohol kozmeticky zakryť priepastné 14bodové ligovej manko na Plzeň.

pohárovej krach s kazašskú Astanou len umocnil obranca Matej Krajčík nespokojnosť. Keď vzápätí oficiálne nastúpil nový športový riaditeľ Jan Nezmar, čakal sa okamžitý a veľký tresk.Lenže zatiaľ nič.

Tréner Šilhavý je na dovolenke a vyčkáva. Vlastne vyčkávajú všetci. Na čo? Na to, či sa slávistický šéf Tvrdík dohovorí s Libercom na vykúpenie Henricha Trpišovského. Čo vyzeralo na jasnú vec, sa akosi zadrhlo. “Preto existuje reálna možnosť, že bude Jarda Šilhavý pokračovať,” povedal človek, ktorý kroky Slavie sleduje zblízka. Inými slovami: ak nebude isté, že prichádza Trpišovský, Slavia trénera nezmení.

Nezabúdajme, že sa tu jedná aj o česť kouča Šilhavého. Vo vedení klubu, ktorý z hernej bahna doviedol senzačne až k titulu, očividne nemá plné nezastane. Koho by to nedráždili? “Takto tá práca robiť nejde. Buď trénerský tím má dôveru, alebo nie, “vyhlásil pred posledným zápasom.

Čo z toho všetkého vyplýva?Do Slavie mieri tréner Trpišovský, ale k nástupu dôjsť nemusí. Ako by potom zareagoval Šilhavý?

Sparťanský kruh je začarovaný viacmenej rovnako a znovu rozhodne veľký boss. Netrpezlivo sa čaká, k akému scenáru sa Daniel Křetínský prikloní.

Nechá si talianskeho trénera Andreu Stramaccioniho? Obmedzí mu právomoc? Nájde mu iné miesto v manažmente? Presvedčí rešpektovaného chorvátskeho kouča Slavena Biliča, aby skúsil utrápený klub zdvihnúť?

Všetci podriadení čakajú, čo sa v Sparte bude diať. Ani dovolenku si po odohratom jesene neberú, aby sa z nej narýchlo nemuseli vracať.

Každopádne Křetínský rieši kardinálna otázku. Revolučná ťah sa Stramaccionim mu nevyšiel.Sparta sklamala na všetkých frontoch, vypadla z predkola Európskej ligy, strápnila sa v národnom pohári a za vedúcou Plzňou vlaje o 18 bodov. Na súpiske má 27 skvele platených hráčov, ďalších 24 hosťuje inde, takže je jasné, že klubový majiteľ musí buchnúť do stola. Či to prinesie dobrotu, o tom môžeme znovu len špekulovať.

Jeseň hrôzy už nikto nespraví, pre jar by do klubu mal pribudnúť nový športový riaditeľ, čo býva kľúčové funkcie pre budúce koncepciu. A sotva vás môže prekvapiť, že tá funkcia v Sparte chýba. Ak ju obsadí tréner Zdeněk Ščasný, ktorý zo Sparty pred pätnástimi mesiacmi odišiel, to sa čoskoro dozvieme.

“Čert aby sa v Sparte vyznal,” povedal jeden z manažérov.Aby sa to neplietlo, rovnaké príslovie by sa teraz dalo prilepiť aj ku Slaviu.