Stále hýb nožičkami, hovorí si obranca Nemec a hlási sa o Kóreu

“Olympiáda je lákadlo, najviac, čo môže byť. A všetci sú tu, aby ukázali, že práve oni si nomináciu zaslúži. ”

Výkonom proti Fínsku, ktoré Česi pretlačila 3: 2 v predĺžení, sa o letenku do Kórey tridsaťtriročný mazák výrazne prihlásil. Hoci Nemec sprvu chyboval, postupne vynikal. Veril si, nepanikárili, strieľal. Alebo prekvapil a vymyslel šikovný pas.Skrátka prototyp ofenzívneho beka, ktorého reprezentácia chýba.

Pozornejší divák si všimol, že Nemec aj bez puku neúnavne kmital nohami, u útočnej modrej čiary manévroval, ponúkal sa. “Človek si hovorí, že musí stále hýbať nožičkami,” zavtipkuje opora Komety Brno.

Do extraligy sa svetový šampión z roku 2010 vrátil vlani v lete po šiestich rokoch v KHL. “Ráno prídem do kabíny, sadnem si, len počúvam srandičky a pošťuchovanie, bavím sa a mám úsmev na perách. Toto je to, čo mi v Rusku chýbalo, “zopakoval niekoľkokrát Nemec.

Ale nenechajte sa oklamať. Niekdajší zadák pražského Leva, Atlantu Mytišči alebo Čerepovca sa dokáže aj poriadne vytočiť.Na jar sa pri spanilej letu Komety za titulom pri drobnom semifinálovom zadrhnutiu proti Hradci Králové naštval a nahnevane tresol hokejkou tak, že mu úlomok palice spôsobil tržnú ranu u ľavého oka.

na Paríž sa necítil

Tá momentka akoby ilustrovala, aký má Nemec pre hokej stále zápal.Obdobné odhodlanie či vytrvalosť koučovi Jandač chýba u mladších reprezentačných kandidátov.

Aj preto na olympijskú generálku – turnaj Channel One Cup, v ktorom dnes Čechy od 17.30 v Moskve preverí Kanada – pozval Jandač skúsených tridsiatnikov Zbyňka Michálka alebo Martina Růžičku , ktorý v útoku proti Fínsku zažiaril hetrikom.

Dve z troch gólov třinecký kanonier zaznamenal v presilovkách, ktorým šéfoval ďalší matador Martin Erat. “Režíruje si to v kométe a režíruje to aj tu.Vždy má svoju víziu, “hovorí Nemec o brnenskom spoluhráčovi. “Zaberie to nejaký čas, ale tie dve presilovky sme potom využili, ako sme chceli,” pochvaľoval si produktívny zadák, ktorý si pri víťaznej trefe zapísal asistenciu.

Spolupráca Nemec-Erat v reprezentačnom prevedení mohla fungovať už na šampionátu v Paríži. Dobitie harcovníci ale s vďaka odmietli. “V play-off som mal otras mozgu a necítil som sa, že by som vydržal tak dlhý turnaj. Preto som sa vtedy ospravedlnil, “líči Nemec.

Do Kórey by sa ospravedlňoval tuho nerád…