Splní Sparta rolu favorita? A ako sa s ňou prvýkrát vysporiada Kométa?

Tím z Brna je plný očakávaní, navyše je v ňom cítiť obrovská túžba po odvete za vlaňajšie príkoria (Zlín vo finále vyhral jednoznačne 4: 1 na zápasy).

2 < / span> Divácka podpora.

O šialenstvo, ktoré v Brne vypukne, netreba príliš dlouhosáhle rozprávať. Takú silu v chrbte mnoho mančaft v extralige nemá.Kométa navyše začína sériu doma.

< span class = "bg-b"> 3 Dobre poskladaný tím.

Kometa má výborne zložený káder, v ktorom sú snáď všetky atribúty: obětavci, kanonieri, technici, bojovníci, mladíci, veteráni. Ideálna kombinácia pre úspešné play-off.

Brno je snáď prvýkrát v play-off, brané za favorita, vždy to bol skôr mančaft, ktorý môže prekvapiť.Otázkou zostáva, ako sa s touto rolou hráčmi vyrovnajú.

2 Zranený Kempný.

Toto je bez diskusií obrovská strata. Dosť vypovedajúce sú slová asistenta Maršálek. “Nebudeme sa rozprávať, že sa dá nejako nahradiť, pretože je to rozdielový hráč. Ale je to výzva pre ostatných. “

3 Spomienky na finále.

na jednej strane hráčov vyprovokujú k lepším výkonom, na tú druhú je však môžu naopak zväzovať.To sa znásobí vo chvíli, keď sa im v úvodných dueloch proti Zlínu nebude dariť.

Ak niekto na konci základnej časti váľal, potom to bol Zlín. Tím šliape naozaj náramne a s tým pochopiteľne súvisí aj sebavedomie. Žlutomodrá si navyše na Kométu veria.

2 Skúsenosti. < / h3>

Zlínsky mančaft sa od toho minulého, ktorý získal titul, zas toľko nelíšia.Drvivá väčšina hráčov je už “obouchaná”, zvyšok usmerní a vyhecuje rešpektovaná trojka Čajánek, Leška, Žižka.

3 Tréner.

Rostislav Vlach už niekoľko rokov dokazuje, že je nadpriemerným koučom, ktorý vie pracovať koncepčne. Dobre skladá tím, ktorý vďaka tomu nemá výraznejšiu slabiny.

Bol to práve tento borec, ktorý mužstvo vytiahol z biedy, v ktorej sa ocitol v úvode sezóny.Lenže to je dvojsečné: ako si povedie Zlín vo chvíli, keď to nepôjde Čajánkovi?

2 Uspokojenie.

Tahle hrozba je reálna, veď Zlín má svojim spôsobom priamym postupom do štvrťfinále splnené. Aj Čajánek pripustil, že nevie, čo to s mužstvom v play-off urobí.

3 Chýba jasná jednotka

O zlínskych gólman sa nedá povedať, že by boli zlí.Lenže všetci od Kasík až po Horčička sú schopní zachytať výborne, ale potom tiež zlyhať.

Sparta – Hradec Králové

< p> o sile sparťanského útoku nie je potrebné príliš dlho polemizovať, svedčí o tom ostatne 194 nastrieľaných gólov, čo je najviac v extralige. Nebezpečná je každá zo štyroch lajn.

2 Presilovky. < / h3>

Tahle herný variant je vždy dôležitá, v play-off však jej váha ešte rastie.A Sparta početnej výhody vie zohrať znamenite, o čom svedčí takmer 24% úspešnosť, čo je najlepšie číslo v extralige.

3 Hra vonku.

je to prekvapivé, ale Sparta je v tabuľke domácich zápasov až na siedmom mieste. Naopak vonku je hneď za Třincom druhá. Tento aspekt môže hrať v play-off veľkú úlohu.

Je to už tradícia, že sa v súvislosti so Spartou hovorí o slabine v bránkovisku. Tohle téma sa nemení ani tento rok, červení vsádza na neskúseného mladíka Novotného.Zvládne tlak?

2 Tlak.

< p> Sparta bude pod Prés ako celok, nič iné ako postup sa od nej totiž nečaká. Naopak, Holešovičtí sú papierovo považovaní hneď po Třinci za najväčšieho ašpiranta na titul.

3 Jandačův syndróm.

Skúsený tréner so Spartou už niekoľkokrát vládol extralige v základnej časti, ale vo vyraďovacej časti nikdy nedosiahol na výraznejší úspech.Bude sa história znova opakovať?

Hradec vedie český Nemec Peter Draisaitl a na hernom prejave mužstva je to poznať. Zodpovednosť, precíznosť a prepracovaná defenzíva sú na prvom mieste.

2 Odhodlanie. < / span>

Východočesi si sú v tejto sérii vedomí rolu outsidera. Lenže to môže byť skôr ich výhoda.Nebudú pod tlakom, nemajú čo stratiť a môžu v podstate len prekvapiť.

3 Divácka podpora.

V meste sa extraliga hrá iba druhým rokom, ale hokej má medzi fanúšikmi už pevné miesto. A že v ceste stojí Sparta? O to väčšie blázinec sa dá čakať.

Hoci je hradecký tím pomerne chytro poskladaný, tak jeho výkony stojí na niekoľkých oporách.Keď sa nebude dariť kučeravá, Mertl alebo Šimánka, môže byť zle.

< / span> 2 Gólmani.

Ondřej Kacetl nemá s play-off valného skúsenosti, o moc lepšie na tom nie je ani Pavel Kantor. To môže byť v ťažších chvíľach rozhodujúci element, Hradec nemá v zálohe skúseného borca.

3 Neskúsenosť.

Vlani síce boli vo štvrťfinále, ale v kádri je dosť hráčov, ktorí si vyraďovacej časť ešte výraznejšie neosahali.Proti Sparte s radom ostrieľaných borcov to môže byť nevýhoda.