Sparťan Tetteh si v Plzni nezahrá, údajné pľuvnutie komisia nepreukázala

Sparta vyšla z derby porazená na hlavu. Prehru utrpela na ihrisku i pri stole.

Disciplinárna komisia udelila za Tettehův faul na slavistov Davida Hovorka vyšší trest, než klub očakával. A než by si zákrok zaslúžil. Prvú časť trestu si Tetteh odpykal v stredajšom pohárovom zápase v Jihlave.

Rozhodca Miroslav Zelinka pôvodne v ruke držal žltú kartu, ale po konzultácii so štvrtým rozhodcom vytiahol červenú. Zrejme aj kvôli upokojeniu situácie po predchádzajúcom vylúčení slávistu Jozefa Hušbauer.

Tetteh išiel v 81. minúte do súboja s veľkou intenzitou, ale Hovorka tvrdo nezasiahol, podrazil mu nohy.

Komisia sa takisto zaoberala Tettehovým správaním po faule.Slavistov Vladimír Coufal totiž druhý deň po derby v televíznej talk show na O2 TV vyhlásil, že Tetteh napľul na Součka, keď ten sa nad ním skláňal a nadával mu.

Tetteh to odmietol, televízne zábery incident nezaznamenali. Neskôr však slávistický šéf Jaroslav Tvrdík na sociálnych sieťach zverejnil video od tímové lavičky, ktoré naznačuje skôr Coufalová verzii. Záber však nie je zrejmý, aby podľa neho mohla komisiu začať konanie.

“Vypočuli sme obe strany, zoznámili sme sa so zápisom o stretnutí, so správou delegáta. Bolo to pre nás v rovine tvrdenia proti tvrdeniu. Videli sme aj to video, zhotovené pri zápase.Aj vzhľadom na to, že sa údajný incident ani neriešil pri samotnom zápase, čo by sme považovali za logické, sme rozhodli, že pre nás nebolo preukázané, že by došlo k nejakému ďalšiemu disciplinárnemu prečinu, “povedal novinárom predseda komisie Richard Baček.

“Bola tam nejaká vzájomná komunikácia, ale pľuvnutie nebolo preukázané.Preto sme v tomto zmysle ani nezačali konanie, ani sme k tomuto pri rozhodovaní o potrestaní hráča Tetteh za surovú hru nezohľadnil, “podotkol Baček.

“Za surovú hru komisie obyčajne ukladá trest zastavenia činnosti na dve súťažné stretnutia alebo aj trest vyšší, a pretože nezistila dôvody pre žiadne priťažujúce ani poľahčujúce okolnosti, udelila trest práve na dve súťažné stretnutia.”

Dvadsaťdvaročný ghanský dlháň je najlepším útočníkom Sparty, síce dal len tri góly, ale len trikrát nastúpil v základnej zostave. Pre vonkajšie zápas v Plzni by mohol byť platný svojou rýchlosťou. Druhý sparťanský útočník Libor Kozák je iným typom útočníka. Nie je vhodný pre šprintové nábehy za obranu, ale skôr do vápna a na centrované lopty.

Sparta má možnosť sa odvolať, ale podľa všetkého to neurobí.Podľa kuloárnych informácií by rovnako nemala nádej.

Zároveň disciplinárka na budúci domáce stretnutie proti Karvinej zavrela Sparte horné i dolné sektory za bránou, kde sa schádza skalné fanúšikovia. Klub bol v podmienke, pretože diváci používali pyrotechniku. Keď sa incident opakoval, komisia pristúpila k uzavretiu sektoru.

“Fanúšikovia Sparty sa dopustili použitím pyrotechniky disciplinárneho prečinu, ktorý spôsobil prerušenie stretnutia.S ohľadom na túto skutočnosť nezostalo než
pristúpiť k výkonu pôvodne odloženého podmienečného trestu a pre Spartu to logicky teda znamená premenenie podmienky na nepodmienené uzavretie príslušnej časti štadióne, “podotkol Baček.

” Samotné použitie pyrotechniky vedúce k prerušenie zápasu i ostatné prehrešky ako vhadzovanie predmetov na hraciu plochu a nevhodné pokriky fanúšikov sme potrestali iba peňažným trestom. “