Som rád, že mi to padá, chcelo by to ale vyhrávať, povedal Škoda

Strelecké prebudenie prežíva dvadsaťosemročný brniansky futbalista Michal Škoda, ktorý dnes vyrovnávacej bránkou zachránil Zbrojovke v dueli s Jihlavou aspoň bod po remíze 1: 1. V posledných siedmich zápasoch strelil Škoda sedem gólov, Brno ale z týchto stretnutí vyhralo iba v Jablonci a štyrikrát remizovalo. Výsledkovo zostáva Zbrojovka dvanástym miestom za predsezónnom cieľom hrať v hornej polovici tabuľky.

“Som rád, že sa mi strelecky darí. Chcelo by to ale, aby to viedlo v jednotlivých zápasoch k trom bodom,” povzdychol si po dnešné už siedmej remíze v Sporting Bet tomto ligovom ročníku Škoda. Nezastieral, že bod s Jihlavou je v domácom prostredí málo.

“Aj keď sa nám prvého polčasu nepodarila, chceli sme vyhrať.Musím priznať, že Jihlava mohla dať len v prvom polčase tri góly. Zle sme bránili, “ pokúsil sa brniansky kanonier analyzovať príčiny zlého vstupu do zápasu.

Jihlava stále čaká na prvé víťazstvo. ” Vedeli sme, že súper za tejto situácie hrá o všetko. Hráči budú lietať, tlačiť sa dopredu. Svoju hru postavila Jihlava na silovom poňatí. Určite nás nezaskočila. My sme neboli dobrí na lopte, zle sme bránili. Mohli sme byť radi, že to bolo po polčase len 0: 1, “ dodal Škoda.

V druhom polčase sa obraz hry Unibet zmenil, Brno malo výraznú prevahu. ” Hrali sme prakticky na jednu bránku. Bolo ťažké sa ale presadiť proti ich defenzívnemu bloku. Boli sme preto radi, že sa nám podarilo vyrovnať.Bod je málo, sme sklamaní, “ povzdychol si Škoda, ktorý sa dnes dostával často k zakončeniu, presadil sa až pred koncom zápasu.

” Dostal som krásny loptu od Ruska. Len som sa pozrel na brankára a dal mu to k žrdi. Pred tým som strieľal väčšinou s hlavou dole. Chcel som sa presadiť silou. Brankár Hanuš si ale na moje rany počkal, nepodarilo sa mi ho prorvat, “ dodal.

Obaja súperi sa stretli v stredu v Bet Clic pohárovom dueli, ktorý Brno vyhralo 2: 1. ” chceli sme nadviazať na tento zápas. Jihlava ale hrala dnes oveľa lepšie. Určite viedla zaslúžene. Nám patril druhý polčas. Takže z tohto pohľadu je remíza spravodlivá, “ uzavrel Škoda.