Sloane Stephens vezme svoj prvý titul na Citi Open WTA

Sloane Stephens sedela pri stole pre jej postmatch tlačovej konferencii, prezrel trofej sedí na dĺžku paže, a spýtal sa: “Čo sa stane, aby to?”

Odpusťte na 22-ročného Američana pre nie poznania. Nikdy dostalo majstrovstiev hardware na profesionálnom turnaji predtým.

Stephens získal titul WTA prvýkrát nedeľu drvivej Anastasia Pavlyuchenkova Ruska 6-1, 6-2 vo finále pevnom súdu Citi Open.

“Nič bol prevezený. Nič sa dostal ku mne. Musel som pracovať na všetko.Bolo to len pekné, že všetky tvrdej práci a všetko, čo som do nej – teraz môžem povedať, že mám turnajový titul, “uviedol Stephens. “Všetko, čo sa stane, keď sa to nemalo stať.” Kei Nishikori do svetovej No4 po zostrelenie John Isner v Citi Open záverečnej Čítajte viac

Bol to jej prvé finále ako profík. Vstupom na tieto tune-up pre US Open, ona vlastnila 0,685 kariéru víťazné percento na grandslamových turnajoch, vrátane ako sa dostať do druhého týždňa v siedmich vystúpení s semifinálový predstavenie na Australian Open a štvrťfinálovej jazde vo Wimbledone , a to ako v roku 2013. Ale v menších akciách, jej víťazné percento bolo len 0,524.

v Washington, napríklad, ona bola len 3-4 pred týmto rokom, s tromi prvom kole východy.Ale Stephens nestratil set počas jej štyroch víťazstvo v tomto týždni, vrátane semifinálovej víťazstva nad 2011 US Open šampióna Sam Stosurová sobotu

Ani nedeľné finále sa naočkuje. Stephens je zaradený 35. a Pavlyuchenkova je 40 ..

Stephens hnal do vedenia 3-0 počas 10 minút pri 15 z prvých 21 bodov a nikdy sa obzrel.Zlomila Pavlyuchenkova päťkrát a zároveň šetrí 5 zo 6 lomových bodov ona čelí a zostavil pôsobivú pomere 20 výhercov deväť nevynútených chýb.

Na jej tlačovej konferencii, reportér uviedol, že Stephens bol považovaný za najlepší dámske tenistka bez titulu nejakú dobu.

“teraz budete mať niekoho hovoriť o” odpovedal Stephens. “Som si istý, že je niekto iný, takže Odovzdám túto pochodeň na toho, kto je za mnou.”