Sedem cieľov. Bezmocný bol tréner Zlína Hamrlík v Plzni uľavený

“Bezmocný, keď to vidíte na ľade. Bola len otázka času, kde sa skóre zastaví, “uľavil si po debakli zlínsky asistent Martin Hamrlík.

To Plzeň počítala radostné štatistiky. Kanonier Kubalík si pripísal 27. bránku v sezóne a pridal dve prihrávky, dve asistencie nazbieral aj defenzívne poctivec Němeček, dvakrát sa trafil útočník Lev, dvadsiatešieste narodeniny oslávil gólom tiež center Preisinger…

Už po prvej tretine odložil Zlínský brankár Kashik. Poslednou kvapkou bola trefa Stacha, ktorý 43 ​​sekúnd pred koncom úvodnej časti vypálil medzi beky a Matějíček jeho švih přizvedl pod hornú tyč. Plzeň v tom čase viedol 4: 0.

“Na začiatku zápasu sme zvládli dve nedostatky. Išli sme s ňou s radosťou, s veľkým odporom.Potom nám pomohli naše dve mocenské hry, ktoré hráli skvelo, “pochválil Škoda Jiri Hanzlík, šikovný asistent.

“Ale boli sme stále na pohotovosti. V tejto sezóne sme stratili niekoľko zápasov, keď sme hrali tri ciele. Nie je ľahké to dokončiť. To vás chce hrať inak, ako by malo byť. Tiež sme tam mali pasáže, kedy to nebolo ono, ale výsledok je zaslúžený a jednoznačný, “doplnil Hanzlík.

Ak Zlín o prvú pauze spriadal plány, ako ešte s výsledkom niečo urobiť, hneď v 22. minúte je Cut Premierer piaty gól. Potom kapitán Kratena zasiahol, a keď sa Lva dostala pod vrcholový bar, bolo jasné. “Sme veľmi sklamaní. Stratiť môže, ale tak…?Hráči si možno pamätali Třinec, ktorý strelil dvanásť gólov v Sparte. Aj tu sa to mohlo stať, “pripustil Hamrlik.

Tento výsledok je pre Škodu dôležitý z jedného pohľadu. S rovnakými bodmi zo vzájomných zápasov sa obrátila proti Zlínu na svoju stranu. Dokonca aj v boji o desať môže hrať na konci roly. “Priznám sa, že som si toho vzhľadu ani nevšimol,” povedal Hanzlík. “Vedeli sme, že tu môžeme stratiť dva ciele. Ale keď to bolo tak, na tom nezáleželo, “povedal Hamrlík. V nedeľu Plzeň čaká na ďalší zápas pravdy na ľade 12. Olomouca. “Budeme sa tešiť na večer a potom na Zlínovu hlavu. Musíme ísť do Olomouca čistou hlavou. Opäť na korčuľovanie, na korčuľovanie, na ťažké prehrávanie.Dobre vieme, že autobusy v kabíne neumožňujú žiadnu eufóriu, “povedal David Němeček, obhajca. Boj o predchodcu je ďaleko od konca.