Schalke 04 – FC Augsburg

Hráčom Schalke sa v lige nedarí av tabuľke im patrí až trinásta priečka, s jednoduchým štvorbodovým odstupom na Hamburg, ktorý je momentálne na šestnástej pozícii zaisťujúce účasť v baráži. V nedeľu je tak čaká vo Veltins Arene zápase s tabuľkovým susedom – do Gelsenkirchene príde Augsburg, ktorý má o bod viac a je dvanásty.

Zaujímavé bude stretnutiu pre Markusa Weinzierl, súčasný lodivod Königsblauen totiž na lavičku tohto klubu prišiel práve z Augsburgu. Dá sa očakávať, že v zostave proti ligovému duelu na ihrisku Gladbach urobí pár zmien, do základu by sa napríklad mohol vrátiť Sead Kolašinac, ktorý posledný bundesligovej zápasu vynechal.

V základnej jedenástke by sa po dlhšej dobe mohol ukázať tak Klaas-Jan Huntelaar. Skúsený holandský útočník po svojom návrate po zranení plnil zatiaľ skôr len úlohu hráča z lavičky, keďže sa na hrote pri absencii útočníkov Schalke veľmi dobre uviedla zimná posila z Norimbergu Guido Burgstaller.

Kto sa neobjaví na ihrisku celkom určite je Naldo. Brazílsky stopér si v pohárovom zápase so Solúnom privodil svalové zranenie a doteraz sa z neho nezotavil. Do konca sezóny sa na trávnik nepozrie ani Breel embolem, ktorý má za sebou ťažkú ​​zlomeninu členku a Weinzerl považuje jeho návrat ešte v tomto ročníku za nereálny.

Augsburgu bude chýbať Daniel Baier a islandský útočník Alfred Finnbogasson, ktorý sa po zápale lonovej kosti ešte len vracia do tréningu.