Sarri po prehre v Turíne ľutoval chýb. Higuaín je vraj fenomén

Neapolskej prekliatie v Turíne trvá, keď tam Partenopei včera pomerom 1: 2 padli už šiestykrát v rade, a Juventus sa takto skraja sezóny dostáva do menšieho trháku. Na Neapol živí už sedembodový náskok a vďačiť za to môže aj strelci víťazné bránky Gonzalo Higuaín, ktorého si Bianconeri v lete presunuli práve z juhu Talianska…

Neapole sa na turínskom ihrisku najprv Bet 365 podarilo bleskurýchlo dotiahnuť manko vytvorené Bonuccim , keď vyrovnával Callejón, druhýkrát už sa ale hosťom rovnaký kúsok nepodaril.

“Ako kolektív sme pracovali dobre.Juventus si na domácej pôde za celý zápas vytvoril len dve šance, ale bohužiaľ naše chyby im zároveň darovali góly, “ ľutoval tréner Maurizio Sarri.

” Pri prvom góle, ak by ten odkopnutie balon mieril na tribúnu, nikto si na neho nespomenie. Druhýkrát sa Ghoulam snažil prerušiť akciu a odklonil loptu priamo k Higuain, “ krčí ramenami Sarri.

Jeho tím si vraj v súboji majstrov s vicemajstrov zaslúžil viac a vykázal zlepšenie oproti vlaňajšku. ” mali sme štyri jasné príležitosti, takže tam bude istý žiaľ, ale inak sa mi to páčilo. V minulej sezóne sme Juve dovolili málo, ale sami boli bojazliví.Tentoraz sme hrali s charakterom, náš futbal. “

Maurizio Sarri zároveň olitoval, že kvôli zraneniu Arkadiusz Milik nemohol v predošlých týždňoch pošetřit nikoho z útočného trojzubca, a ten potom bol celý trochu unavený.

To sa vraj prejavilo aj na Lorenzovi Insignemu, krídelník ale napriek tomu chcel stretnutie dohrať, čo dal pri striedaní nahlas najavo. “Insigno sa ma pýtal, prečo bol striedaný, ja som mal dojem, že ho berú kŕče . Keď ide dole, musí byť ticho a nesťažovať si.Ak si máme niečo povedať, urobíme to zajtra, “ hovoril nahnevane Sarri.

Naopak s jedným zo svojich bývalých zverencov Sarri nemá väčší problém: Gonzalo Higuaín ho vraj nahneval len ako syn svojho otca. < i> “Je to fenomén, voľný lopta u Gonzalových nohách znamená istú smrť pre obrancu. Pokiaľ Gonzalo niečo vyhrá v Európe, Sportingbet budem za neho rád. Nie až tak za Juventus, ale za neho áno, ” vyhlásil úprimne kouč, ktorý Argentínčania umožnil stanoviť si osobné strelecký rekord.