Sadio Mané, hlavný muž ako Southampton, stláča okolo Crystal Palace

To bolo len tonikum Southampton, ktoré bolo potrebné zastaviť trvalý pokles. Zostávajúce 10 minút zostávajú nepríjemné, ale pokračovanie Sadio Maného odhodlanie a obratný dotyk zabezpečuje prvé víťazstvo doma od nového roku na strane Ronalda Koemana, ktorého štvrté ambície sa zdajú obnovené. Nemal strelil doma v lige 387 minút pred Mané štrajk, jemné beží a pokojné dokončenie na konci hry, ktorá bola unášanie preč. V konečnom dôsledku sa však Koeman nebude zaujímať o spôsoby tejto víťaznej výhry a poskytne tri dôležité body, aby ich udržal v kontakte s prvými štyrmi najlepšími šampiónmi v Premier League pred tým, ako sa v Švajčiarsku chystá prestávka.

“Nakoniec sme Strelil a vyhrávame doma, “povedal Koeman. “Nemôžem povedať, že dnes sme si zaslúžili víťazstvo.Možno po prvom polčase áno, ale po druhom polčase sa Crystal Palace darí dobre. Niektoré dobré šance, strela na post. Futbal je zvláštny. Je to všetko o dôvere.

“Myslím, že to môže byť veľmi dôležité. Toto víťazstvo je možno jedným z kľúčových momentov sezóny. Rádi by sme bojovali za vysokú pozíciu v stôl, ale ak nevyhráte za tri hry v rade doma. Nie je dôležité, ako budete skóre, ak budete mať skóre. Musíme byť trochu viac nemilosrdní v krabici. “

To je lekcia, ktorú hráči zo Southamptonu musia dbať, ak zostanú hrozbou pre zriadenie na vrchole ligy.Vo veľkých kúzlach tu dominovali v držaní, ale pre všetky svoje ovládanie lopty boli zasiahnuté nešikovnou útočnou hrou. Julián Speroni mal iba jednu šancu urobiť počas zabudnutej prvej polovice. V posledných týždňoch sa stala vzorom hry Svätých, pričom Graziano Pellè je mimo formy a nedostatočné ciele; Nedostatok pokoja a narastajúca frustrácia sa dostali do St Mary’s.

Speroni bol povolaný do činnosti päť minút pred polčasom. Southamptonský roh bol šľahaný do šesť-yard box, ale Yannick Bolasie má v čele len Eljero Elia, ktorého inteligentný výstrel na prelome bol utišený Speroni. Pellè vyskočil na odskočenie, ale bol široký.

Veci sa rýchlo otočili po polčase, kým Palace vyrastal do hry.Bolasie, Jason Puncheon a Wilfried Zaha sa náhle spojili silno v útoku, keďže Southamptonova obrana utrpela. Puncheon bol prvý, kto testoval Fraser Forster v 48. minúte. Bolasie sa zrazil z vnútornej strany zľava a vtiahol loptu dovnútra, kde sa Puncheon objavil tesne označený. Avšak v okamžiku bránil ostrý strelec a strelil náskok priamo do Forsteru. Brankár sa čoskoro opäť zavolal. Tentokrát to bol Bolasie so strelou, napádal do oblasti Zaha na pravú stranu a pokúsil sa o nízku snahu cez gól. Forster sa opäť rovnal, ale Southampton sa nepodarilo vyčistiť a lopta padla na Zaha, ktorý bol postom odmietnutý. Bol to však Mané, ktorý zasiahol rozhodujúcu neskorú ranu.Senegalský záložník bol hnacou silou za pohybom, ktorý začal z ničoho na pravom boku. Mané našiel náhradníka Jamesa Ward-Prowseho a priestor sa otvoril na výstrel. Strelil v malom výstrele, že Speroni mohol len parry na cestu Mané, ktorý si vyberal voľné gule obratne cez brankára a v. Pardew myslel, že rozhodca Martin Atkinson – oficiálne svoju prvú hru od kontroverzné Nemanja Matic červená karta proti Burnleymu – mala udeliť pokutu Palace v 70. minúte potom, čo José Fonte sa zrazil s Bolasie, ale priznal jeho strane vynechal fyzickú hrozbu pri útoku. “Bolo to očividne veľká hra pre Pokiaľ ide o Ligu majstrov, “povedal Pardew. “Ale v prvom polčase si zahrali veľmi dobre a vynechali sme fyzickú prítomnosť na vrchole ihriska.V druhej polovici sme boli oveľa lepšie. Southampton prekonal nápady a mali by sme skórovať. Myslím, že by sme mali mať aj pokutu. “