Pustite nám Jankta, dáme 260 miliónov a hráča, ponúka AC Miláno

“Zatiaľ sa rieši hosťovanie do konca sezóny s opciou,” píše Gazzetta dello Sport.

Jankto patrí v Taliansku k veľmi žiadaným záložníkom. Bude mu ešte len dvadsaťdva, je preverený, už druhú sezónu nastupuje pravidelne. Je cenený pre svoju pracovitosť, šikovnosť, rýchlosť, vie pripraviť šancu aj dať gól.

Dlho ho sledujú zástupcovia veľkých klubov ako je Juventus, AC Miláno či anglický Arsenal.

“Záujem AC Miláno je z tých klubov, o ktorých viem, ten najnižší.V lete boli v hre skôr iné varianty, “priznal Jankto vlani v októbri.

V posledných dňoch však podľa talianskych médií AC Miláno vyvinul veľké úsilie.

Lenže zatiaľ sa predstavy o transfere medzi oboma klubmi rozchádzajú.

Udine si slovenského stredopoliara cení na 25 miliónov eur, v prepočte približne 650 miliónov korún. Viac z českých futbalistov stál len Pavel Nedvěd (1,5 miliardy korún) a Patrik Schick (1,1 miliardy).

Čínski majitelia AC Miláno však mienia dať okolo pol miliardy a to ešte vrátane “nepotrebného” stopéra Gómeza.Udine by tak získalo približne 260 miliónov korún a hráča, ktorého hodnota je teraz okolo 220 miliónov korún.

Mimochodom, Gómez v súčasnom ročníku odohral za AC Miláno iba desať minút v zápase Európskej ligy proti Austrii Viedeň.

Úprimne, byť vedením Udine, išli by ste do takéhoto obchodu?

a tiež Jankto nemusí byť odchode do Milána naklonený, hoci ide o veľkoklub, hoci je to svetová značka a po Realu Madrid získal najviac triumfov v Lige majstrov – celkom sedem.

Lenže v poslednej dobe prechádza herné krízou, taliansky titul vyhral naposledy pred siedmimi rokmi, teraz je v tabuľke dokonca až jedenásty za Udine.

“Nikdy som nehovoril, že v Taliansku zostanem celú kariéru, “líčil Jankto nedávno v rozhovore pre taliansku televíziu.

” v Udine som tri a pol roka, takže cítim, že pre mňa nastal ten správny čas, aby som zmenil prostredie , krajinu.Som zvedavý, ako sa hrá futbal napríklad v Nemecku alebo v Anglicku. Zvlášť tá ma veľa ťahá, “vyznal sa počas minulej jesene.

Jankto je pre Udine významným hráčom, v tohtoročnej sezóne odohral osemnásť z devätnástich ligových zápasov, k tomu tri v pohári. Strelil päť gólov a šesť ich pripravil spoluhráčom.