Prípravu znášam čím ďalej horšie, priznala pardubická posila Klimenta

“Bolo to veľmi náročné,” priznalo 32-ročnej pravé krídlo, “a je to čím ďalej horšie.”

Klimentův prestup z Mladej Boleslavi, s ktorou si tento rok na jar zahral semifinále play- off, do Pardubíc, ktorá sa len tesne vyhli baráži, nedáva na prvý pohľad logiku.

Lenže hokejista, ktorý v sezóne 2014-15 zaznamenal výborných 40 bodov v základnej časti a ďalších päť v play-off, vnímal , že angažmán vo stredočeskom tíme stráca perspektívu. “V Boleslavi som bol tri roky.Nevylučujte, že existovala nejaká možnosť tam zostať, ale usúdil som, že to pre mňa nemá moc zmysel, “uviedol Klimenta.

Strácal ice-time

Tréneri František Výborný a Marian Jelínek už mu nedopřávali na ľade rovnako času ako predtým.

“V rokoch predtým to bolo super, ale teraz som nehral toľko, koľko by som si predstavoval – až ku koncu sezóny. A samozrejme som vedel o hráčoch, ktorí do Boleslavi prídu.Tým pre mňa bolo to rozhodovanie jednoduchšie, “vyhlásil Klimenta.

V Pardubiciach by mal od kouča Petera Draisaitla opäť dostať veľa priestoru – na hráčovom poste vznikla po návrate Jakuba Orsava z hosťovaní z Třinca (Orsava nedávno podpísal práve v Boleslavi) diera.

“s manažérom som sa bavil, s trénerom zatiaľ nie, to ma ešte čaká. Ale predstavu mám, “povedal k svojej možnej úlohe v tíme. “Dvadsaťpäť, tridsať gólov…To by som myslím, mohol zvládnuť,” vtipkoval vzápätí.

Po mizerné sezóne, ktorá pardubickým hokejovým fanúšikom poriadne pocuchal nervy, pôjde podľa neho Dynamo zase hore.

“Extraliga je tak vyrovnaná, že dole môže spadnúť ktokoľvek, rovnako ako sme sa my v minulej sezóne s Boleslavou držali celú dobu hore.S tým taky nikto nepočítal a jednoducho sa to stalo, “uviedol Klimenta.

Z opakovanie barážovej hrozby strach nemá.

” Tento rok to nakoniec postretlo Litvínov, ďalší ročník môže byť úplne iný. Dúfam, že budeme hrať tam, kde by sme všetci chceli, “povedal.

Nitrianský koncert preberal aj s ďalším exboleslavským útočník Michalom Bártom.

” Jeden deň sme sa v Pardubiciach dokonca zišli na nejakom rokovania. Ukecával som ho, nech sem ide, nech tú nie som sám a nebojím sa, “povedal Klimenta s úsmevom a dodal:” O Martinovi Rygl (obrancovia, ďalším prichádzajúcim spoluhráčom z Boleslavi) som ale nevedel, dozvedel som sa to pred troma dňami.A to možno ešte niekoho čakáme. ”

Parťáci prestup uľahčí

Kamaráti z korčuliarskeho klubu mu prídu vhod, z ostatných hráčov Dynama, ktorí sa objavili na prvom tréningu, totiž pozná len obranca Čáslav a útočníka Nahodila.

“Keď sme tu sedeli, tak sme si hovorili, že už sme starí – že už tie mladé chlapcov ani nepoznáme, “povedal Klimenta.

Pardubické kabíne by mohol spoločne s Bártom a Rygl dodať víťaznú mentalitu, ktorá sa z nej – ak opomenieme Ak zvládnuté play-out o udržanie – vytratila.Tohtoročné štvrté miesto bolo jasne najväčším úspechom v histórii boleslavského hokeja.

“Séria s Hradcom bola pre nás dobrá, aj pekná na pozeranie,” vracal sa Klimenta k vyhranému štvrťfinále play-off. “Do semifinále s Libercom sme pochopiteľne nevstupovali ako favoriti. Ale škoda prvých dvoch zápasov. Tam to bolo fifty-fifty, keby sme jeden vyhrali, mohlo to vyzerať inak, “doplnil.