Prehliadka sezóny ANZ Championship: Firebirds začínajú s cieľmi na chrbte

Zatiaľ čo ostatné tímy sa museli prispôsobiť personálnym zmenám a vážnym zraneniam v mimosezóne, Firebirds, ktorý opäť bude viesť kapitánom svetového pohára Diamonds Laura Geitz, si ponechali prvých sedem, ktoré tvrdili, Posledná sláva nad NSW Swifts Bet365 minulou sezónou.

Vďaka novým pravidlám, ktoré majú urýchliť zápas, súmraky za súmraku a zápasové zápasy na väčších miestach, deviata splátka šampionátu vyzerá ako vzrušujúca.

Nové pravidlá zakazujú časové obmedzenia zranenia v basketbalovom štýle, eliminujú zbytočné oznamovanie, umožňujú hráčovi pokutu bez toho, aby čakali na to, že páchateľ je mimo hru, a centrá majú len jednu nohu, nie dve , Uzemnené v strede kruhu Bet 365 pred stredovým priechodom.Druhá veľká zmena vidí, že defenzívny výťah je efektívne zakázaný, pričom hráči nesmú odchyľovať výstrel, akonáhle je loptička na svojom lete smerom dole.

14-týždňové zápasy v pravidelných sezónach zahŕňajú týždenné sobotňajšie súmraky, o 17:00, a nedeľný popoludní zápas na Novom Zélande, skôr ako v nedeľu v noci, keďže liga vyzerá na prestupovanie zápasov.Firebirds spolu s Swifts, Tactix, Adelaide Thunderbirds, Melbourne Vixens a Fever na západnom pobreží budú hostiť hry na najvyšších štadiónoch, ako je Brisbane Entertainment Centre, Sydney Allphones Arena a Christchurch’s Horncastle Arena.

Bývalý austrálsky kapitán sa obrátil na Bet365 bonus komentátora, Liz Ellis, hovorí, že zatiaľ čo iné strany sú schopné vyhrať titul, je to Firebirds ‘stratiť. “Musia byť obľúbené; Jednoducho preto, lebo mali len veľmi málo personálnych zmien.S Geitz na jednom konci a Romelda Aiken na druhú, sú strašne ťažké poraziť, “hovorí.Top päť hráčov sledovať 2016

Geitz hovorí jej tím, ktorý sa môže pochváliť viac Diamonds než ktorýkoľvek iný ANZ Skupina v Kim Ravaillion, Gretel Tippett, Clare McMeniman, Gabi Simpson a Geitz sama, vie, čo očakávať. “Opozícia sa ukáže ako bod; Musíme byť pripravení na to, “hovorí. Ellis hovorí, že nedávna Pre-sezóna Shoot-out, ktorý videl Vixens a Northern Mystics prevažujú po trojdňových udalostiach koná súčasne v Aucklande a Sydney, Bol užitočný pre meranie formy.Ale pokus o niekoľko radikálnych pravidiel, ako sú trojpodlažky a prechody, znamenalo, že bolo ťažké získať skutočný zmysel, kde sú tímy.

“Bol som ohromený Feverom,” hovorí Ellis. “Aj keď mali Caitlin Bassett hlavu na streleckej bránke niekoľko ročných období, jeden z ich problémov prehnal Bet365 mobil príliš veľa gólov, ale obranca Courtney Bruceová vyzerá veľmi dobre a výrazne sa zlepšil.”

Obľúbený obranca a obľúbený fanúšik Sharni Layton je ďalšou pozorovateľkou, hovorí Ellis. “Ja len milujem sledovať Sharniho hru a jej vzhľad, ona ju posilnila fyzicky. Ona je v ripping nick. “Pripojenie Layton v červených šatách je Silver Ferns vice-kapitán Laura Langman.Jej presun do Swifts, od Mystiky, vyvolal debatu na oboch stranách Tasmanu, keďže 29-ročná stredná hviezda mala zabezpečiť výnimku, aby zabezpečila, že zostane spôsobilá pre národný výber.

Ellis hovorí, že Vixens bude bojovať bez strelega s prvou voľbou Tegan Philip, ktorá pred mesiacom praskla jej ľavé predné krížové väzivo. “Je to veľká strata. Alice Teague-Neeld hrala dobre v Shoot-out, ale ona bude musieť vyrábať svoje najlepšie vo veľkých hrách. “Strelec Central Pulse a Silver Ferns Jodi Brown, 34, tiež utrpel vážne zranenie kolena Pred začiatkom sezóny, ale pre Brown, to znamenalo koniec svojej slávnej kariéry.Pulzný tréner Tanya Dearns údajne nevylúčil, že sa blíži k Irene van Dyk, aby zaplnil medzeru, ktorú zanechal Brown. Vrátil sa z poranenia ACL, ktorý minulý rok odložil svetový pohár, je nový kapitán Vixens, Madi Robinson, ktorá tvrdí, že je vhodná, “chcem ísť” a “ohňom v horách”.

zdroj: https://www.flickr.com/photos/141606146@N05/35022569103