Predseda FA Greg Dyke chce odpovede od FIFA nad 2018 nárokmi Svetového pohára

Predseda futbalového zväzu Greg Dyke trval na tom, že organizácia nenechá Fifu z háku, ale očakáva, že bude trvať určitý čas pred získaním odpovedí. FA vydala zoznam otázok Fifa po odhalení Sepp Blattera bola dohodnutá dohoda, ktorou sa pred hlasovaním podarilo Rusku na Majstrovstvá sveta v roku 2018. FA vyhradila 21 miliónov libier na ponuku na turnaj, ale odchádzajúci prezident FIFA Blatter minulý mesiac oznámil, že vyššou osobou bola dohoda o tom, že sa táto udalosť dostala do Ruska.Anglicko získalo v decembri 2010 len jeden hlas, okrem toho aj jeho vlastné. Dyke pochybuje o tom, že problémy FA budú vyriešené prvou odpoveďou Fify, ale organizácia je pripravená čakať. “Máte na mysli odpoveď alebo ste dostatočne odpovedali?” Povedal, keď sa ho spýtal, kedy očakáva, že počuje Fifu. “Myslím, že dostaneme rýchlu odpoveď rýchlo, ale s tým sa potom vrátime späť k nášmu právnemu zástupcovi.” “Veľa ľudí dal peniaze – verím, že Birminghamská mestská rada dala 250 000 libier, napríklad – keď sa z Blattera dostali všetky veci, povedali sme: “Poďme sa porozprávať s našimi právnikmi”, pretože sme potrebovali zistiť, aký je právny základ pre získanie našich peňazí, ak je to možné, a my sme išli QC.

“Navrhli sme požiadať Fifu o sériu dôležitých otázok.Naším zámerom je dostať z Fify 20 miliónov späť. Majú otázky, áno. Chceme, aby sme odpovedali predtým, ako podáme svoju žiadosť. Ak sa dá dokázať to, čo pán Blatter povedal, je to pravda, že to bolo vyriešené predtým, než sa niekedy pozreli na našu ponuku, potom áno, chceli by sme naše peniaze späť. “

Majstrovstvá sveta boli vyhraté bez “hromady bengálov” po odstúpení Wolfganga Niersbacha ako prezidenta nemeckého futbalového zväzu (DFB). Niersbach, ktorý zostane vo výkonnom výbore Fify, odstúpil uprostred vyšetrovania obvinení, že počas výberového konania na majstrovstvách sveta v roku 2006, ktoré sa uskutočnili v Nemecku, boli úradníkom vyplatené korupčné platby.On odmieta akékoľvek pochybenia, ale povedal, že sa rozhodol ukončiť, aby “chránil DFB”. Dyke potvrdil, že vyšetrovanie FA jeho nezávislého člena predstavenstva Heather Rabbatts pravdepodobne skončí pred koncom mesiaca. Dyke povedal: “Sme dosť blízko k tomu, aby sme to ukončili.” Rabbatts čelí sťažnosti na údajné porušenie kódexu správania FA po jej verejnej podpore pre bývalej doktorky z Chelsea Evy Carneiro. Vyjadrila to, čo nazvala hlavnými obavami o disciplinárnom procese FA, ktorý odmietol Josého Mourinha, aby urobil diskriminačné pripomienky k lekárovi.