Prečo Ostravaci kraľujú českej basketbalovej 3×3 Tour? Pretože BO !!!

Pri neúčasti tímu okolo Ondreja Dygrýna sa zdalo, že by ostravskému zoskupenia BO !!! (Tentoraz v zložení Jan Stehlík, Adam Číž, Daniel Giecek a Pavel Novák) mohol odpadnúť tradične najsilnejší súper za cestou za víťazstvom.

Lenže štvorica, ktorej ťahúňom je rozohrávač Jan Stehlík, musela cestou za zlatom a finančné prémií prekonať pár ťažkých prekážok v podobe dobre pripravených súperov.

Už v skupine BO !!! skoro narazili, keď tím Slam Žbluňk prehrali rozdielom jediného bodu. Česko-slovenské celok mal vôbec smolu, pretože oba svoje zápasy v skupine prehral dohromady rozdielom troch bodov a do vyraďovacích bojov sa nepozrel. Narozdiel od BO !!!.

Tí ale mali namále aj vo štvrťfinále, ktoré síce ukončili predčasne, ale pomerom 21:19.Uľaviť si mohli až v semifinále, kde Rysy prehrali jednoznačne 22: 5.

Druhý finálový účastník Extrémna napalm (Martin Novák, Ondřej Šiška, Jan Tomanec, Michal Norwich) mal cestu do záverečného zápasu turnaja o niečo menej psychicky náročnú.

Oba celky potom rozohral zatiaľ najlepšie finálovú partiu tohto ročníka, keď sa vzájomne predháňali v miernom vedenia. Posledné slovo predsa len mali BO !!!, ktorí sa po výsledku 20:19 radujú už z tohtoročného druhého turnajového víťazstva.

Tiež medzi ženami vystúpili na najvyšší stupienok basketbalistky, ktoré už s tým skúsenosť z tohto roka majú.Bb team (Kristína Minarovičová, Romana Stehlíková, Kateřina Zavázalová a Tereza Vorlová) sa zaobišiel aj bez vedenia reprezentačnej trénerky Michaely Uhrová, ktorá je s výberom do 18 rokov na svetovom šampionáte.

Neskoršie víťazky už ale málom zaváhali v základnej skupine, kde Kamverani (Pavla Galvasová, Veronika Havlíková, Kamila Hošková a Anna Hrušková) pretlačila o jediný bod.

Vyrovnaný turnaj pokračoval aj v play -off. Bb team zvládol semifinále rozdielom troch bodov. Kamverani potom len rozdielom jediného bodu. Osud tak chcel, že záverečné zápasy boli reprízou stretnutia zo skupiny, ktoré skončili rozdielom jediného bodu. Radoval sa rovnaký celok, ale tentoraz bez takých nervov 20:17.Tretie miesto potom odtrhli Hipsterky.

V kategórii mužov do 18 rokov sa radovali Sadboys (Marek Ivan, Martin Kolář, Eduard Kotásek a Mikuláš Vitek). V dievčenské časti turnaja potom na víťazstvo dosiahol Eidam team (Sarah Nicol Gallasovia, Hana Kolegarová, Anna Šímová a Denisa Voláková).

Predposledný kvalifikačný turnaj sa bude konať za týždeň v Českých Budějoviciach.