Pre West Indies test kriket byť zachránená pred zánikom, je nutná zásadná reforma

Potom sa objavil Courtney Walsh. Ten sa nachádza brutálny zdvihák, ktorý prinútil Craig McDermott k okraju vzadu, aspoň pri čítaní hlavného rozhodcu: Západná India vyhral o jeden beh. Ako Australia krok za krokom k víťazstvu, Border sedel v austrálskom šatni, žonglovanie kriketová loptička. Keď rozhodca zdvihol prst austrálsky kapitán začal svoju guľu na zem: “An celá kariéra stojí za to frustrácia zachytené v jedinom geste”, ako to Malcolm Knox put

Bol to obraz človeka, ktorý cítil, že on by nikdy poraziť západnej Indie. Border mal pravdu: zatiaľ čo séria bola viazaná na 1-1 ísť do piateho testu, stroho Ambrose zasielaného Austrálii smena porážke v rozhodujúcom. Hraničný zaznamenal dvojicu.V 16-ročnej medzinárodnú kariéru, on by nikdy poraziť Západnej Indii v sérii. Facebook Twitter Pinterest Courtney Walsh oslavuje bránku, ktorý niesol jeho West Indies stranu svojho slávneho víťazstva v Adelaide v roku 1993. foto: Getty Images

O dvadsaťdva rokov neskôr Západ Indies boli transformované z tímu Australia nemohol poraziť na stranu ich vlastné fanúšikovia nechcú vidieť. V rokoch 1979 až 1993, West Indies hral 24 testy v Austrálii. Počas 14 rokov od bytia búšil 5-0 v roku 2000-01, West Indies hrali len šesť testov dole. Nikto si vychutnáva siedmy, ktorá začína v Hobarte vo štvrtok.Súčet West Indies ‘príprave na tomto turné obsahovala 10 bránky týranie pomocou Cricket Australia XI vrátane šiestich hráčoch, aby ich prvotriedne debutuje. Ceny vstupeniek na Hobart sú o tretinu lacnejšie, ako keď Sri Lanka navštívil pred tromi rokmi.

Čo sa stalo Západnej Indii medzi bolesťou Border je v Adelaide a ich ponižovania na Allan pohraničnej oblasti minulý týždeň nemožno vysvetliť preč cyklickými silami športu. Do očí bijúce aspekt West Indies ‘poklesu je nielen ich pôvod z panovačný tímu, ktorý išiel 29 skúšobné série neporaziteľnosti do austrálskeho epickej víťazstvo v Karibiku v roku 1995, ale o koľko horšie strana je potom v 30 rokoch po druhej svetovej vojna.Od roku 1945 až do konca ich 5-1 porážku v Austrálii v roku 1975-76, Západná India vyhral 46 a stratila 41 zo svojich 142 testov. Vzhľadom k tomu, Anglicko nepravdepodobnom triumfu na Pána v júni 2000, West Indies vyhral len 14 zo svojich 132 stretnutí proti najlepších osem testovacích strán; 80 boli stratené. Medzitým, Bangladéš kvalifikoval pred West Indies na 2017 Champions Trophy.

Táto otázka nie je len o tom, či West Indies môže obnoviť na ihrisku. Je to tiež o tom, či West Indies prežije v súčasnej podobe, alebo vytrhnúť do jeho kompozitných dielov. Možnosť by nemala byť diskontovať; Trinidad a Tobago už naznačený rozkol do významných osobností v ICC.Brejku do 10 rokov “nemožno vylúčiť,” Richard Pybus, riaditeľ West Indies krikete, povedal Guardian Austrálii.

Či už West Indies odvrátenie, že osud a môžu zdvihnúť svoje testovacie vystúpenie k úroveň Nového Zélandu a na Srí Lanke, povedzme, nie je závislé len na talente a húževnatosti ich hráčov. Pre všetkých vysvetlenie pre Západnej Indii pokles – z kolapsu tímu jednoty a pocitu, že na Antilách predstavovala prostriedok na čierny splnomocnenia na (e-prehnané) vzostupom amerických športov, sú neskutočne pomalé ihriská – nesprávny úradný postup v Karibiku a širšie medzinárodné stretnutia, poskytuje najlepšie vysvetlenie pre rozsah západe Indie problémy.Facebook Twitter Pinterest West Indies riaditeľ kriketového Richard Pybus hovorí, že v nasledujúcich 10 rokoch, odtrhnuté z ostrovných štátov, ktoré tvoria kriketová stranu West Indies nemožno vylúčiť. Foto: Munir UZ Zaman / AFP / Getty Images

“Všetci z nás sú veľmi jasné, že otázka správy a štruktúry West Indies kriket – to je zásadná otázka,” Grenada premiér Dr Keith Mitchell povedal v piatok. Mitchell hovoril v jeho pozíciu ako predseda podvýboru Cricket Governance Karibského spoločenstva má. V októbri Caricom obhajoval okamžité rozpustenie tejto WICB, ktorý vo svojej správe opísal ako “zastarané” a “anachronický”.Obaja WICB a jej členovia – šesť územných dosky Trinidad & amp; Tobago, Barbados, Jamajka, Guyana, Leeward ostrovy a Náveterné ostrovy – “nerešpektujú základné princípy dobrej správy” v rámci svojich operácií. Dve desaťročia po Novom Zélande Cricket reformovaný sama nahradiť provinčné zástupcu s efektívnejším rady nezávislých členov zvolených podľa zásluh, Západná India je potrebné, aby urobili to isté.

Dobrá správa nie je dostačujúca k úspechu ale dáva krajinám najlepšie šance na dosiahnutie tohto cieľa.To platí najmä u subjektu, ako komplex ako Západnej Indii, ktorej kriketová tím zahŕňa 16 národov a teritórií.

WICB je 42 miliónov $ dlh BCCI, ktoré vznikli po Walkout turné do Indie vlani ukazuje konečné náklady na zlú správou. Hrozné vzťahy medzi WICB a hráči majú tiež znamenalo, že Západ Indies často pick stranu pod pevnosťou – k zúfalstvu Phil Simmons, ktorý bol nedávno obnovený ako trénera po tom, čo bol suspendovaný za svoje výhrady voči pokračujúce vylúčenie Dwayne Bravo a Kieron Pollard z ÚDV tím.

nedostatok dobrej správy v Karibiku je tiež zjavný v nedostatočnej infraštruktúry športu.Zatiaľ čo ostatné krajiny využili výbuch bohatstva na kriket v posledných dvoch desaťročiach na profesionalizáciu, Západné Indie “zostalo za sebou”, odráža Pybus. Dve základné nedostatky, ktoré uvádza, sú historická neprítomnosť 12-mesačných zmlúv na domácej úrovni a nedostatok oddelenia odborného koučingu na vzdelávanie trénerov po celom Karibiku. Tento kriket stále nie je povinný v učebných osnovách škôl v celom Karibiku, ukazuje, ako sa WICB snažila nadviazať vzťahy s národmi, ktoré tvoria Západnú Indiu.Anemické ihriská, ktoré sú v Karibiku normou, sú príznakom a príčinou ťažkej situácie západných Indov; Väčšina štadiónov vlastní vlády, ktoré “chcú pracovať za nízke ceny,” hovorí Pybus. Takže tam je veľa, čo môže urobiť West Indián kriket, aby si pomohol sám. Zatiaľ čo výkony na poli zostali strašné, správa spoločnosti Pybus v minulom roku o organizácii karibského kriketu (prirodzene jeho pôsobnosť sa nevzťahovala na riadenie) viedla k významným reformám domáceho kriku.Oneskorene sa WICB zaviedla 90 profesionálnych zmlúv na domácich hráčov, čo im umožní trénovať na plný úväzok; 2014-15 first-class obdobia bol prvým, v ktorom každý tím hrá najmenej 10 prvotriednych hier skôr ako šesť; a existujú náznaky o prvý smena skóre zlepšenie v domácom krikete. To všetko by mohlo byť vítaný, ale West Indies nemôže dovoliť obchádzať okolo, že je potrebné reformovať dosku, ktorej štruktúra je nezrekonštruovaná od svojho založenia v roku 1927.

Napriek tomu, ak je štruktúra všetkých medzinárodných krikete je vyrobené viac spravodlivá je tam len toľko, že vnútorné reformy vnútri západnej Indii bude dosiahnutý.Západ Indies nie sú len obeťami vlastného zlého vládnutia, ale v širšom medzinárodnom zápase dnes.

“Niektoré dosky sú v naozaj náročnom mieste nehľadiac na tom, ako dobre alebo zle, že sú spustené, pretože existujúce medzinárodné kriket krajiny vyplývajúce predovšetkým z vlaňajších ICC reštrukturalizáciu, “hovorí Tony Irish, výkonný predseda federácie medzinárodnej asociácie krikete. Ako výsledok tejto elektrárne schmatnúť za Austrálii, Anglicku a Indii minulý rok, Západná India sú 42.000.000 $ horšie než malo rozdelenie ICC Model zostal nezmenený: peniaze, že WICB, ktorí trpia finančne z ekonomického oslabenia regiónu, nebude ľahko nájsť inde.Horšie je, že preto, že “veľká trojka” sú tak oveľa bohatší, budú mať viac peňazí investovať do svojej vlastnej domácej kriket – a tak majú viac peňazí pokúšať West Indy hrať v domácich súťažiach T20 namiesto medzinárodného kriketu. V snahe vyhnúť sa stretom medzi Západnej Indii a IPL môže byť len o možné; vyhnúť sa stretom s austrálskych a anglicky T20 súťažiach príliš nebude.

Problém nie je v tom, ako ICC distribuuje svoje peniaze, ale jeho nedostatok vedenia. Pred ôsmimi rokmi, v mesiacoch pred prvým IPL turnaja ICC naznačený plán, aby sa zabránilo narušeniu IPL medzinárodnej kriket. Okolo troch percent príjmov IPL by išla do kaluže.Výnosy zo by to byť použité tak, aby zodpovedali IPL platy hráčov kriketu, ak ich národný tím mal stret s IPL, čo znamená, že nebudú strácať finančne tým, že hrá pre ich krajiny, a na úhradu nákladov vlastníkov na ich chýbajúcich hráčov. Keby idea vystúpil na zem, domáci T20 ligy mohlo byť zabránené decimovania Západnej Indii, a tam by nemal byť šesť West Indovia hrajú vo veľkom fláme namiesto proti Austrálii v teste seriáli.

nedostatok riadneho plánu v medzinárodnom krikete, okrem ICC udalostí, je ďalším systémovým problémom pre západnej Indii.Zoberme si rozhovor Chris Gayle dal filmových tvorcov dokumentárneho úmrtia Gentleman v roku 2013 (to nerobil rez tohto životne filmu).

“Neviem, čo sa stane za West Indies. Špičkové tímy budú hrať viac proti top tímom, a občas môžete dostať dva alebo tri testovacie stretnutie proti top tímu, tak kde to má opustiť vás ako jeden z nižšie uvedených tímov? Ako ste sa na to pozrieť? Je to smiešne. Chcete hru pozdvihnúť máte robiť každý hrať proti všetkým…”

Muži ako Gayle možno len ťažko vytýkať radšej zarábať mnohonásobne viac peňazí hranie na domácom T20 krikete než v opustených štadiónoch, hrajú sériu chýba kontext alebo trvalú hodnotu.Ako plánovanie medzi veľkej trojky sa stáva čoraz agresívnejší – Michael Clarke zahral 57 zo svojich 115 testov proti Indii alebo v Anglicku – to boli vylisované série proti strán, ako je Západnej Indii. Ktorá robí stranu menej atraktívne pre sponzorov a televízneho vysielania, a menej schopné platiť svoje hráčov pri rýchlostiach vzdialene konkurencieschopné s IPL mzdy, a zhoršuje obrovské finančné výhodu veľká trojka užiť po ICC reformy.V prípade, že ICC je vážne pomôcť Západnej Indii a samozrejme všetkým 102 členom ICC okrem veľkej trojky, by urobila dobre, počúvať jej CEO David Richardson myšlienke líg v skúšobných a ODI krikete (s medzerami mimo rozvrhu umožniť ďalšie bilaterálne zápasov), čo vytvára kontext, ktorý by robil medzinárodnej kriket viac atraktívne pre hráčov z mať nie národy a dať týmto krajinám väčšiu finančnú istotu.

pred dvoma týždňami, Shashank Manohar je BCCI prezident a nový predseda ICC, kritizoval “tri hlavné krajiny šikanovania ICC”.Jeho slová boli pripomienkou toho, že za všetko, čo spôsobilo samo sebemenší úpadok západnej Indie, nepravdivý beh svetového kriku dnes zrýchlil ich zostúpenie. V batting Darren Bravo, Kraigg Brathwaite a Jermaine Blackwood, tempo bowling Shannon Gabriel a vedenie obdivuhodného Jasona Holdera, zostáva v Západných Indiách bohatý talent. Pokiaľ nie sú použité do pevnej testovacej strany – takisto družstva, ktoré nedávajú kriketu Austráliu studené potačky o tom, že sú tak kruté, že zničia skúšku Boxing Day Test – bude to obvinenie z vedenia ICC A WICB.V prípade, že West Indies stále zmietal v Austrálii i mimo neho, to je nielen WICB, kto by mal zvažovať seba vinu.