Právnici Karima Benzema, aby podali žalobu proti prepustenému prepisu

Právnici pre Karim Benzema musia podať žalobu po uverejnení zjavného prepisu rozhovoru medzi útočníkom Realu Madrid a priateľom, ktorý je súčasťou vyšetrovania údajného vydierania zo sexuálnej pásky proti jeho francúzskemu tímu Mathieu Valbuena.

Právny zástupca spoločnosti Benzema Sylvain Cormier uviedol, že zverejnenie dôkazov o telefóne porušuje dôvernosť oficiálneho súdneho vyšetrovania.Povedal, že vydanie prepisu, ktoré bolo prvýkrát oznámené rozhlasom Europe 1 a potom športovým papierom L’Equipe, bolo “škandalóznou metódou.”

spisy boli zverejnené v tlači, aby ovplyvnili budúce svedectvo Valbueny. “Právnici musia podniknúť kroky na” porušenie súdnej dôvernosti “s cieľom nájsť a potrestať tých, ktorí utiekli. Ďalší advokát pre spoločnosť Benzema, Alain Jakubowicz, povedal, že sa zastaví v ničom, aby našiel osobu, ktorá robila úniky.

Vyšetrovanie sa začalo koncom júla, keď Valbuena, stredopoliar Francúzska a Lyonu na políciu po tom, čo bol kontaktovaný neznámym mužom, ktorý tvrdí, že má v držbe inkriminovanú sexuálnu pásku zrejme zaznamenanú na mobilnom telefóne.Volajúci neurčil sumu peňazí, ale povedal, že by mali prísť k dohode. Polícia potom prevzala a predstavovala ako obchodný partner spoločnosti Valbuena v neskorších volaniach s údajnými vydieračmi, ktorí hrozí, že video uvoľní. pred majstrovstvom Euro 2016, ktoré je hostiteľom Francúzska. Vyšetrovanie ich viedlo k trom mužom, ktorí boli predmetom formálneho súdneho vyšetrovania. Podľa prepisu L’Equipy o vypršaní 20-minútového telefonického hovoru sa Benzema pokúsil presvedčiť Valbuenu, aby sa priamo spojil s priateľom jeho sexuálnu pásku. Vo výzve sa hovorí, že povedal, že hovorí o svojom rozhovore s Valbuenou.Benzema hovorí, že povedal Valbuenovi, že tam je, aby pomohol, a že ak Valbuena chcela, aby bolo video zničené, mal by vidieť “môjho priateľa v Lyone priamo”. Podľa prepisu hovorí Benzema vo výzve, Valbuena si myslela, že je to všetko vtip. “Nemyslím si, že nás berie vážne,” povedal Benzema. Keď sa Valbuena spýtala, či jeho tetovanie môže byť vidieť vo videu, Benzema mu povedal: “Môžete vidieť všetko.”

Hovorí, že Valbuena v určitom momente vyzerala panikovane a biela. Hovorí mu, že mu povedal: “Tak či tak, urob to, čo chceš, ak nechceš platiť, je to tvoj život, ale varoval som ťa.” Jeho právnik Cormier tvrdí, že Benzema nie je a snažil sa odradiť Valbuenu od rokovania s podozrivými.Benzema bol nariaďovaný, aby nekontaktoval s ostatnými, ktorí sa s touto záležitosťou stretli. Prokurátor v Versailles povedal, že údajný trestný čin sprisahania vydierania a účasti v zločineckej skupine, pre ktorú sa vyšetruje Benzema, môže mať väzenie najmenej päť rokov.

Podľa správy rozhlasu RTL sa spoločnosť Valbuena rozhodla stať sa občianskou stranou prípadu a budúci týždeň bude vyšetrovaný sudcom. Tento krok znamená, že jeho právny tím bude mať prístup k spisom.

Ani Benzema, ani Valbuena budú v piatok a Anglicku v utorok vynechané od francúzskeho tímu za zápasy proti Nemecku.