Plzeňská Škoda jede. Ale aj do extraligy ideme s pokorou, tvrdí kouč

“Išli sme do súťaže postupne, zápas od zápasu. Vedeli sme, že to budú štyri ťažká stretnutia, čo sa tiež potvrdilo. Hralo sa vo veľkom tempe, Fíni aj Švajčiari majú štyri vyrovnané lajny. A vyšlo to pre nás takto náramne, “chválil svoj tím Ladislav Čihák, tréner HC Škoda.

Plzeň má v Champions League pred sebou ešte dva októbrové duely proti Banskej Bystrici, papierovo najslabšiemu súperovi. Ale ty už im nemôžu zobrať postup do vyraďovacej časti.

“Stále musíme pracovať a zlepšovať sa. Na vavrínoch určite nezaspíme. V tíme je dosť starších chalanov, ktorí by niečo podobné ani nepovolili.Partia je suprová a všetci ťaháme za jeden povraz, “vyhlásil na klubovom webe obranca Jakub Kindl.

Bleskovo do tímu zapadol aj útočník Jiří Novotný. Skúsený center, majster sveta z roku 2010, podpísal so Škodou zatiaľ mesačný kontrakt a hneď zaujal miesto medzi ďalšími juhočeskými parťákov gulášom a Nedorost.

“Som milo prekvapený, ako kvalitné káder tu je,” mienil 35-ročný Novotný. “Nebolo to pre mňa jednoduché, po zranení som naskočil do zápasu po siedmich mesiacoch. Teraz som hlavou v Plzni a nemyslím na nič iné. S chalanmi v lajne si rozumiem. Guli je jeden z najlepších hokejistov v extralige, ak nie ten vôbec najlepší. A Venca je tiež totálne nadštandardné hráč. ”

Prínos Novotného oceňuje aj plzeňský kouč. “Zapadol perfektne.Je to vynikajúci hráč i človek, má obrovský prínos pre celú kabínu a úžasný prístup. Čím dlhšie tu zostane, tým lepšie, “želal si Čihák.

Z Lugana sa tím vrátil autobusom až v pondelok pred ôsmou rannej. V utorok mu začne tvrdá príprava na piatkovej štart extraligy. Škoda do neho vstúpi domácej bitkou s Libercom (17.30).

“Nechcem špekulovať, či nám doterajšie dobré výsledky môžu ublížiť. Do extraligy ideme s rešpektom voči každému súperovi. Ale zároveň verím, že ak budeme pokračovať v tvrdej práci, prídu dobré výsledky, “mienil Čihák.

K tímu sa už po zranení pripojí bek Kvasnička a útočník Kantner, naopak center Preisinger očakáva prírastok do rodiny.A administratívne prehmaty stále nedovoľujú prílet amerického obrancu Jonesa.