Play-off: Boleslav uspela na nájazdy, Plzeň zadusala Olomouc 8: 1

Štvrté duely oboch sérií sú na programe už v sobotu a vy ich opäť budete môcť sledovať v podrobných on-line reportážach.

Hradci sa podaril perfektný vstup do zápasu, pretože dal gól už po 76 sekundách. Hoci sa šťastím, pretože Dietz sa bekhendom trafil do odrazeného puku, ten podivne zaplával vzduchom a prešiel do siete.

To bola pre domáce veľa lacná bránka, ale nezložili sa. A už v dvanástej minúte mohlo byť vyrovnané, keď Pabiška tečoval strelu od modrej. Hosťujúci gólman Kacetl však stačil skvele zareagovať. Napriek tomu chýbal kúsok, aby kotúč nedoklouzal do bránky.

Boleslav sa dočkala na začiatku druhej tretiny. Presne v čase 23:26 vymyslel Musil od zadného mantinelu peknú prihrávku na Hyku, ktorý po ľade s rozmyslel prekonal gólmana.Vypredaný štadión búril a hnal svoj tím za druhou trefou.

Tá síce prišla, ale keby hradecký Frühauf v polovici duelu mieril o pár centimetrov nižšie a netrafil iba brvno, mohlo byť všetko inak. Lenže to sú keby. Namiesto toho udreli v závere druhej časti domáci po krásnej kombinačnej akcii. Látal si narazil s Musilom a z ťažkého uhla dotlačil puk za čiaru.

Východočesi sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale dlho sa nedostávali do výraznejších šancí. Nakoniec sa však dočkali necelé štyri minúty pred koncom po efektnej kombinácii na jeden dotyk, ktorú zakončoval Červený strelou do prázdnej bránky.

Hneď v úvode predĺženia mohol rozhodnúť hradecký Kukumberg, ktorý mal dosť času, miešal s pukom pred gólmanom Rittichem, ale ten skvele zasiahol.Potom trafil tyčku Bednář. A do tretice mohol po hrobčekoch Trončinského skórovať Ihnačák, ktorý však u tyčky nestačil zasunúť puk do prázdnej bránky…

A tak prišli šance Boleslavi. Tú prvú zmaril skvelý Kacetl, ktorý vychytal Robarovu strelu z prvej, potom Klimenta netrafil zblízka úplne prázdnu bránku (hoci bol vo veľkom uhle) a nakoniec Klepiš s Jaruška tlačili kotúč za čiaru aj s gólmanom, ale ten odolal.

práve Jarůšek však rozhodol v samostatných nájazdoch. Ako jediný ho premenil krásnym blafákom do bekhendu, ktorým zamieril pod brvno.

Prvá tretina stačila Plzni k tomu, aby rozhodla o svojom treťom víťazstve. Prvý krôčik urobil v deviatej minúte Hrňa, ktorý po veľkej chybe Vyrůbalíka išiel sám na gólmana a nezaváhal.A potom minútu pred prvou sirénou pridal druhú trefu Lev, opäť po chybe domácich. Vodný promáchl a Plzeň sa dostali do prečíslenia dvoch na jedného, ​​ktorý skončil presnú ranou medzi Konrádová betóny.

Ak ešte niekto pochyboval o víťazstvo Plzne, potom ho presvedčil po 38 sekundách druhej časti Indrák, ktorý si zišiel medzi kruhmi a presným švihom vyhnal Konráda z brány.

Náhradník Vošvrda však dlho čisté konto neudržal. Ani nie po troch minútach ho v presilovke prekonal znovu Lev a bolo to 0: 4.

Košiciach sa síce podarilo v polovici duelu znížiť, keď sa v početnej výhode presadil Buc ranou do hornej časti bránky, ale to hosťom príliš nevadilo.Zvlášť keď dve minúty pred koncom druhej časti Hanáci nezužitkovali ani obrovský závar pred Machovského klietok.

V záverečnej perióde tak mohla pokračovať deštrukcie Olomouce – Plzeň pridala ďalšie štyri góly a nakoniec výsledok dostala na hrozivých 8: 1. Najprv sa trafil po krásnej a rýchlej výmene Indrák, v 51. minúte pridal šiesty gól Kratěna po sóle od modrej a ten istý hráč a zároveň odchovanec olomouckého hokeja po ďalšej kombinácii zakončoval do prázdnej bránky.

Plzeň si stretnutie vyložene užívala a dávala góly bez väčšej námahy, domáci sa naopak vyložene trápili.S takhle zlú psychikou pre nich bude veľmi ťažké sa pozbierať a v sobotu vykresať aspoň jedným víťazstvom v sérii maličkú nádej.

Zvlášť keď desať sekúnd pred koncom pridal ôsmy zásah Johnson.