Páčilo sa mu snívať o majstrovstvách sveta. A z diaľky uznáva zmeny v Pardubiciach

Možnosť zvýšiť svoje šance bude mať počnúc dneškom na Švédskych hrách v Göteborgu, kam ho nominoval kouč národného tímu Josef Jandač.

“Nebudem zastierať, že je to môj sen, ktorý by som si chcel splniť,” povedal Radil, ktorý bol pred dvoma rokmi pri šampionáte v Česku v širšom kádri, ale nakoniec sa na súpisku nedostal. Spartak Moskva teraz prežíva nepríjemné obdobie. Klubu sa nepodarilo vyhrať a iba jeden z 13 zápasov vyhral v novom kalendárnom roku. “Je to nepríjemná situácia.”S 32 bodmi pre 11 gólov a 21 asistencií z 53 zápasov je to tretí najproduktívnejší tímový hráč, ktorý je pre neho slabá náplasť. “Mám body zhruba rovnaké ako minulý rok, ale keď tím zlyhá, stratíte desaťkrát za sebou, takže nie je ani osobný,” povedal Spartak, ktorý sa vrátil do KHL rok absencie v dôsledku finančných problémov má veľkú fanúšikovskú základňu. A v januári si fanúšikovia v šatni urobili hru. “Je to taká vzácnosť. Prišli najprv vyjadriť podporu a potom sa bohužiaľ pokazilo, “Radil sa vrátil k nepríjemnej skúsenosti.” Stalo sa tak, že prišli a povedali nám, čo chcú.Nebolo to príjemné, ale čo sa dá urobiť. Takto sa to stalo, a tak by som sa na to nestalo. Musím sa sústrediť na pochopenie ruštiny, takže som moc neposlúchol, “usmial sa Radil.

Pripúšťal, že atmosféra v Spartakove je horšia ako v minulom roku po neplnení cieľa v play-off. “Na novoročnom dni sme mali šancu, ale potom to začalo zlé. Zostali sme nejaké zápasy, potom to bolo s nami. Teraz je to taký neporiadok. Snažíme sa, ale máme hlavy, “povedal Radil. Spartaku je v súčasnosti takmer neúspešný. “Neukazujeme ciele. Keď sa dostaneme do šance, nezmeníme to. Nemáme veľmi efektívnu hru. Získame oblaky cieľov v slabých, v každom zápase v nich máme dva ciele.Súhra je prerušená pri napájaní. Nemôžeme obrátiť naše zápasy. Mohli sme vyhrávať jeden zápas v sezóne, keď sme niečo otočili, “uviedol Radil.

V Spartak je zmluva ešte na ďalšiu sezónu a želá sa, aby bol oveľa úspešnejší. “Je hrozné ukončiť sezónu v polovici februára. To bude hrať to najlepšie z toho, čo bojujeme po celú sezónu, a teraz som vlastne dve sezóny bez nej. Mrzí to trošku, ale tak to je a musíme sa s tým popasovať, “uviedol Radil.

Vo Spartaku je jediným českým zástupcom, ale v Moskve trávi veľa voľného času s útočníkom Lukášom Kašparom, ktorý hrá za Dynamo. “Máme obaja našich dvoch priateľov, a tak ideme spoločne na večeru. To je skvelé. Ale ak by som mal český tím, bolo by to veselé.Aj keď som na to už zvyknutý, “povedal Radil.

Je rád, že sa Kašpar v sezóne nesťahoval inam, aj keď to hrozilo. “Boli sme z toho smutní a sme radi, že to dopadlo dobre.”

Na diaľku bude Radil v závere ročníka sledovať osud Pardubíc, ktorým vážne hrozí účasť v baráži o záchranu v extralige.

< p> “Žijem v Pardubiciach, v inom klube, ktorý som nehral doma. Teraz tu bola výmena, ktorá bola potrebná dávno, dávno predtým. Vzali tam skúsených chlapcov – Otu Janeckého, Pavla Marka…Pana Holan nepoznám, ale myslím, že sú to skúsení tréneri a majú niečo za sebou. Dúfam, že to bude fungovať dobre, “dodal Radil.