Nemci po Miroslave Klose sa nejako nepýtali s kultiváciou klasických útočníkov

Nemci po Miroslave Klose sa nejako nepýtali s kultiváciou klasických útočníkov. Zvyšok toho vyriešil, ale tu bol ešte blbec. Ale teraz sa zdá, že hviezda sa objavila v čase. Timo pôvodne začínal ako krídlo, ale, viete, ako útočník, vyzerá ako uliate: vynikajúci vplyvu, výber položky, zmysel pre čas – všetku potrebnú triedu, keď zaoberal kvality. Vo svojich rokoch už má za sebou veľa skúseností – viac ako 120 zápasov v Bundeslige. Je pravda, že keby boli predtým viditeľné nejaké klenoty talentu, potom v celej svojej sile to žiarilo len v súčasnej kampani.

Serge Gnabri, “Werder”, 21 rokov

Starí ľudia tu nepatria. Budúce futbalové hviezdy z BundesligyFoto: Bild, squawka.com, eurosport.com

Rovnako ako Werner, Serge Gnabry prešla systémom mládeže “Stuttgart”, ale vo veku 16 rokov zbadal Arsene Wenger. Je pravda, že sa Francúzovi nepodarilo odhaliť Serge, ale keď utiekol z Foggy Albion, kariéra sa rozbehla. Zranenia a nedostatok hracích časov zastavili v Anglicku, ale po úspešných olympijských hrách v Riu sa za ním postavil rad nemeckých tímov. V dôsledku toho si vybral “Werder Bremen” a nestratil. S Brémom v posledných rokoch bolo málo dobré, ale preto, že jasný úspech útočníka v tejto močiare je obzvlášť nečakaný. Jeho ciele pravidelne dopĺňajú body klubu, ale úspešnejšie tímy čoraz viac monitorujú priebeh útočníka.

Christian Pulisic, “Borussia D”, 18 rokov

Starí ľudia tu nepatria. Budúce futbalové hviezdy z BundesligyFoto: Bild, squawka.com, eurosport.com

Hviezda Američanov v tradičnom futbale je niečo nové. Je pravda, že by sme mali okamžite urobiť výhradu, že v Európe dostal športové vzdelanie, a to hneď veľmi vysvetľuje. On je víchrica vtrhla do hlavného tímu “Borussia”, prechádzajúcej celý rad úrovní mládeže, a už v tejto sezóne, sa stane, ak nie je nevyhnutné, je nesmierne dôležitou postavou v radoch Dortmund. Hráč v strede zápasu musí byť schopný urobiť veľa, ale zdá sa, že kresťan má naplno potrebné zručnosti. V Nemecku, ktoré sú schopné pracovať s mladými talentami, ale vzhľadom k jeho prudkému nárastu stále drží pomerne stabilne, ale nie obdivovať pokrok Pulishicha absolútne nemožné.