Na strely dvadsaťosem ku šiestim.

Priamo na bránu osem päť.

Rohy: jedenásť k nule.

Balon viac ako tri štvrte času na kopačkách futbalistov Arsenalu.

Lenže z výsledku, ktorý uhrali v úvodnom semifinále Európskej ligy, sa nakoniec raduje hosťujúci Atlético Madrid. Hoci sa celých deväťdesiat minút bránilo veľkému tlaku súpera, do španielskej odvety, ktorá sa hrá budúci štvrtok, si vezie nádejnú remízu 1: 1.

“Hráči sú hrdinovia, nedokážete si predstaviť, ako strašne ťažké je tu brániť osemdesiat minút, “uviedol tréner Diego Simeone.

” premeškali sme veľkú šancu. Už sme mohli byť jednou nohou vo finále, ale nestalo sa. Z remízy sa musíme rýchlo otriasť a do Madridu ísť s vierou, že zvíťazíme.Vieme, že dokážeme skórovať kdekoľvek, “verí Arséne Wenger.

Arsenalu proti Atletiku, miernemu favoritovi dvojutkání, nepomohli ani bleskové karty, ktoré tasil rozhodca Clement Turpin z Francúzska. Po 75 sekundách prvýkrát napomenul Šimeho Vrsaljka. Po deviatich minútach ho po druhej žltej karte rovno vylúčil.

A na tribúnu poslal aj kouča Simeoneho, ktorý mu od lajny vulgárne nadával.

“Nepomohlo nám to. Utrpela plynulosť hry, “ľutoval tréner domácich, ktorí mali šance pred aj po červenej karte. “Lenže brankár Oblak predviedol množstvo výborných zákrokov a Atlético potvrdilo kvalitu, keď skóroval z jedinej šance, ktorú malo,” dodal Wenger.

Teraz bude musieť vymyslieť plán, ako zvládnuť odvetu.A možno sa inšpirovať aj posledný návštevou Madridu?

Pred dvanástimi rokmi tam Arsenal vo štvrťfinále Ligy majstrov porazil 1: 0 Real Madrid. “Asi náš najvýraznejší zápas v európskych pohároch, ktorý pamätám. Súper mal v tíme hviezdy Zidana, Beckhama, Figa, zatiaľ čo my hrali s veľmi mladým mužstvom, “spomínal Wenger.

Aj teraz je súper z Madridu skúsenejší, ostřílenější aj vyspelejšie v pohároch ako Arsenal. A v zložitej situácie to potvrdil aj vo štvrtok. “Bolo frustrujúce inkasovať na konci zápasu, ale s tým už teraz nič neurobíme. Pred odvetou musíme byť pozitívne, “tvrdí útočník Danny Welbeck.

” Sme v semifinále, vyhrať Európsku ligu bol náš cieľ pred tým, než tréner Wenger oznámil odchod, a zostáva to tak aj naďalej.Keby sa rozlúčil s trofejí, bola by to čerešnička na torte, “uvedomuje si Welbeck.

So spoluhráčmi pre to ale musí na ihrisku niečo urobiť.