Najdrahšie brazílski priatelia. Coutinho sa zaradil za Neymara

Samozrejme v čase, keď o tom, že sa v priebehu pár mesiacov objaví v čele prestížneho rebríčka, nemali ani tušenie. Vtedy, v lete 2008, sa Philippe Coutinho a Neymar spoločne odfotili, keď sa zišli v brazílskej reprezentácii do šestnástich rokov.

Vlani v lete Neymara za bláznivých 6,5 miliardy korún vykúpili z Barcelony parížski šejkovia, v sobotu sa na jeho bývalú adresu z Liverpoolu presťahoval Coutinho.

Pritom pred piatimi rokmi do Liverpoolu prichádzal v tichosti, po angažmán v Interi Miláno, ktoré sa nepodarilo podľa predstáv. Za tri roky dal len päť gólov, a aby len nesedel na lavičke, zbieral cenné skúsenosti na hosťovaní v Espanyol Barcelona. Teraz sa v dvadsiatich piatich do Katalánska vracia, ale už ako posila mestského rivala.A ako veľká hviezda.

Za päť rokov v Liverpoole dokázal, prečo ho už od pätnástich sledovali veľké kluby. Nastrieľal päťdesiatštyri gólov, takmer rovnaký počet pripravil. Fanúšikovia kričali nadšením, keď naťahoval zdiaľky, jeho pravačka dokázala rovnako dobre vykúzliť technické strely ako ostré rany.Aj na jeseň hral výborne, hoci do Barcelony chcel už v lete a trápilo ho, že prestup vtedy neklaplo.

Nová posila Barcelony Philippe Coutinho sa prvýkrát predstavila v katalánskom veľkoklubu.

“Miesto aby bol šťastný, cítim z neho úzkosť, sklamanie a smútok, “vyzradil vtedy citlivú informáciu o Coutinhově rozpoloženie Neymar, jeho dlhoročný parťák.

aby kamaráta znovu rozosmial, vymyslel vtedy srandičky: pri rozcvičke pred reprezentačným zápasom si kľakol za maskota národného tímu, zatiaľ čo Coutinho k chlapíkovi v kostýme kanárika pristúpil spredu.Ľahko do neho strčil, maskot prepadol cez Neymarova chrbát a podarená dvojka sa začala rehotať.

Podobné skopičiny môžu dva najcennejšie futbalisti sveta vymýšľať len na reprezentačných zrazoch, v kluboch sa míňajú.

Oba vyrastali v skromnom prostredí, futbal sa učili na uliciach a betónových placke, odkiaľ sa zvesti o ich talente časom rozniesli. Ale tým podobnosť končí: Coutinho váľal v Brazílii za Vasco da Gama a od šestnástich patril Interu, Neymar vyletel v Santosu a v dvadsiatich odišiel do Barcelony.

“Keby som si mal vybrať jedného hráča, ktorého by Barca mala priviesť , bol by to Coutinho, “zasníval sa ešte vlani v marci.

Prianie mu vyšlo až na maličkosť: sám už teraz strieľa góly v Paríži, takže s dávnym priateľom sa zase nestretne.Ibaže by sa časom šejkom zachcelo prekonať ďalší rekord.