Nadácia Shane Warne oznamuje ukončenie po špekuláciách nad fondmi

Nadácia Shane Warne oznámila, že skončí dni po tom, čo austrálsky kriketér vyhlásil, že nemá “čo skrývať” v rámci viktoriánskej vládnej sondy o finančných a reportovacích praktikách charity.

Nadácia, citujúca “nedávne, neodôvodnené špekulácie”, bola vyhlásená v piatok vo vyhlásení. Consumer Affairs Victoria (Cav) začala sledovať filantropickú organizáciu kriketára v októbri potom, čo sa nepodarilo predložiť výročné vyhlásenie.

/ P>

“Cav následne podal niekoľko žiadostí o požadované finančné informácie, avšak to, čo bolo poskytnuté, nestačilo,” uviedol hovorca hliadkovacej agentúry.

Decembra 2015 riaditeľ Cav…Vydala formálnu žiadosť v nadácii Shane Warne Foundation (TSWF) o správu nezávislého audítora o svojich fundraisingových aktivitách za posledných tri a pol roka. “

Audit, ktorý nebude ovplyvnený Piatkové oznámenie má byť ukončené 29. februára.

Warne odpovedal na správy o vyšetrovaní v nedeľu vo formáte 600 príspevkov na Facebooku, v ktorom vyhlásil: “Nemáme čo schovať.”

“Toto je hanba a absurdné a zostupuje ako výdavky,” povedal o sonde, ktorá mala byť financovaná nadáciou.

“Prejdite všetko, čo chcete kedykoľvek, pretože nemáme čo skrývať, ale zaplatíte za to, pretože nadácia by skôr vynaložila 10 000 dolárov na deti v núdzi ako na audit.” >

Povedal, že nadácia, založená v roku 2004, vyplatila 3,8 milióna dolárov z celkových 7,8 miliónov dolárov, ktoré zvýšila počas svojho života.Záverečná kontrola sa rozdelí 18. marca a zvýši celkovú sumu na viac ako 4 milióny dolárov, uviedla nadácia vo vyhlásení.

Vyhlásenia podané v roku 2014 s federálnym vládnym charitatívnym regulačným orgánom, austrálskou charitatívnou organizáciou (ACNC), ukáže, že nadácia vynaložila $ 281,434 na získanie finančných prostriedkov v danom roku. Jeho úsilie vynaložilo celkovú sumu 279,198 dolárov, čo je menej, než sa vynaložilo na náklady na získavanie finančných prostriedkov, na celkové príjmy za rok 2014 vo výške 452 711 USD.

Finančné záznamy, ktoré získala spoločnosť Fairfax Media v novembri, údajne preukázali, že organizácia získala 1,8 milióna dolárov medzi rokmi 2011 a 2013, darovala v priemere iba 16 centov za dolár inštitúciám, ktoré sa starajú o chorých a znevýhodnených mladých ľudí.

TSWF uviedla, že v roku 2014 to bolo 30 centov za dolár. Podľa organizácie Fairfax organizácia uhradila svojmu generálnemu riaditeľovi Warneovi bratovi Jasonovi plat 80 000 dolárov, ale svojim príjemcom vyplatila iba 54 600 dolárov.

/ P>

Záznamy tiež uvádzajú, že organizácia strávila viac ako 300 000 dolárov na stravovanie, alkohol a ceny za podujatia, zatiaľ čo vysielajú významné ročné straty. Patrónmi významnej organizácie sú filmové hviezdy Liz Hurley a Russell Crowe.Bývalý austrálsky kriketový kapitán Michael Clarke a vysielateľ Karl Stefanovic patria medzi tých, ktorí sú uvedení ako veľvyslanci.